Nieprzestrzeganie higieny jamy ustnej jest częstym powodem ekstrakcji zębów.

Konsekwencje braku zębów tylko na początku są niegroźne, w rzeczywistości jest to szereg następstw takich jak:

zanik kości szczęki i żuchwy- co nadaje twarzy przedwcześnie starczy wygląd,
nieatrakcyjny uśmiech,
brak kontaktu zębów co prowadzi do zaburzeń w zwarciu i rozdrabnianiu pokarmów.
Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent oferuje Państwu najwyższej jakości implanty estetyczne. Implant wykonany jest w całości z tytanu, który jako pierwiastek jest obojętny dla organizmu. Jest wprowadzany chirurgicznie do szczęki lub żuchwy i zrasta się w 100% z kością pacjenta. Po 4-6 miesięcznym okresie gojenia zachowuje się dokładnie tak jak korzeń własnego zęba. Ząb odbudowany na implancie, wygląda naturalnie, nie jest podatny na próchnicę. Zabiegi wprowadzania implantów poprzedzamy dokładną diagnostyką z wykorzystaniem tomografii komputerowej CT. Dzięki temu badaniu przeprowadzona implantacja jest mało inwazyjna dla pacjenta i bardzo bezpieczna oraz umożliwia nam maksymalne wykorzystanie podłoża kostnego jakie występuje u danego pacjenta.

W przypadku, gdy podłoże kostne pacjenta nie pozwala wykonać nam zabiegu implantacji stosujemy techniki regeneracji kości za pomocą biomateriałów lub innowacyjnej metody z użyciem czynników wzrostu uzyskanych z krwi pacjenta.

Prezentacja implantów marki AB Dental
AB Dental

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najwygodniejszą formą odbudowy braków zębowych, pozwalającą na uzyskanie estetyki i komfortu odpowiadających zębom własnym. Implanty doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku braku jednego jak i kilku zębów.

Implant stomatologiczny wykonany jest z tytanu, ma on kształt małej śrubki o specjalnie przygotowanej powierzchni umożliwiającej osteointegrację (zrost z kością). Implant zostaje umieszczony w kości szczęki bądź żuchwy, gdzie spełnia funkcję sztucznego korzenia zęba, tworząc stabilną i trwałą podstawę, na której mocuje się koronę protetyczną.

W naszym Centrum pracujemy na nowoczesnych i sprawdzonych systemach implantologicznych, które zapewniają doskonałe efekty leczenia. W naszej ofercie posiadamy m. in. implant ze złotą szyjką, który niweluje efekt „sinego dziąsła”.