Przy rozległych brakach w uzębieniu stosuje się ruchome konstrukcje protetyczne, tzw. częściowe protezy ruchome.

Pacjentów całkowicie bezzębnych zaopatruje się tzw. protezami całkowitymi, których zadaniem jest zastąpienie utraconych zębów i tkanek jamy ustnej, jak i przywrócenie utraconych funkcji żucia pokarmów, mowy oraz odzyskanie dawnego wyglądu. Z badań wynika że 70% pacjentów jest niezadowolonych z użytkowania protez całkowitych. Protezy te są ruchome, niestabilne, przesuwają się . Pacjenci mają dosyć smaku kleju do protez.

Wyobraź sobie?

Rano, podczas wizyty w naszym centrum stomatologicznym , w czasie krótszym niż dwie godziny, wszczepiamy Tobie miniimplanty zębowe stosując specjalną procedurę. Kiedy wyjdziesz od nas już w południe możesz zjeść swój ulubiony posiłek. Możesz swobodnie i pewnie jeść, śmiać się i rozmawiać. Twoja proteza jest bezpieczna i jest mocno osadzona na miejscu. A to wszystko możesz mieć za rozsądną cenę.

Wszystko to brzmi zbyt pięknie, aby było możliwe, ale tak jest naprawdę.

To jest “mały cud”
Leczenie polegające na wszczepieniu implantów zębowych zrobiło największy postęp w stomatologii w ciągu ostatnich 25 lat. Dziesiątki tysięcy wdzięcznych pacjentów mogą potwierdzić korzyści, jakie płyną z możliwości wszczepienia implantów, które z równym powodzeniem zastępują utracone zęby. W ofercie dostępnych jest kilka różnych typów implantów i uzupełnień protetycznych. Wybór zależy od odpowiedniej ilości kości w miejscu planowanego wszczepienia , ogólnego zdrowia pacjenta oraz preferencji. System miniimplantów zębowych MDI Sendax został stworzony w celu zapewnienia większej niż dotychczas stabilizacji protezy tyn pacjentom, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego, nie mają odpowiedniej ilości kości, aby można było im wszczepić implanty o tradycyjnych wymiarach, lub też są w trakcie innego leczenia protetycznego.

W jaki sposób są wszczepiane miniimplanty zębowe MDI?
Wszczepianie miniimplantów zębowych jest zabiegiem łatwym i szybkim, przeprowadzanym rutynowo w naszym centrum z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Przy użyciu precyzyjnej, kontrolowanej i minimalnie inwazyjnej techniki miniimplanty zębowe MDI umieszczane są w kości szczękowej. Główki implantów wystają z tkanki dziąsłowej i tworzą mocną, solidną podstawę dla ustabilizowania protezy, Jest to procedura jednoetapowa, która wykazuje minimalną inwazyjność chirurgiczną, bez użycia szwów, ani nie zajmuje również wielu miesięcy leczenia.