Firma 3M opracowała rewelacyjny system pełnoceramicznych uzupełnień LAVA™, który jak sami sprawdziliśmy daje znakomite efekty i satysfakcję pacjentom.

Tradycyjne korony zawierające metal mają ciemne zabarwienie, nie przepuszczają światła i wyglądają mało estetycznie.

W przeciwieństwie do nich korony i mosty Lava zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych, że nie można ich odróżnić od naturalnych zębów. Za każdym razem kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy

Światło przenika przez odbudowy Lava, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie.

 

W naszym gabinecie wykonujemy następujące rodzaje uzupełnień protetycznych opartych o system Lava ™

 

W odróżnieniu od tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava nie wywołują alergii.

Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona i most Lava, jest nawet trzykrotnie większa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia.

 

Na dowód wysokiej jakości na każdą podbudowę Lava™ pacjent otrzymuje certyfikat z 15-letnią gwarancją

 

Trwałość uzupełnień LAVA jest efektem wielu czynników, wśród których należy wymienić krótko- jak i długoczasową wytrzymałość materiału na występujące w jamie ustnej naprężenia czynnościowe. Niezwykle wysoka wytrzymałość uzupełnień Lava wynika z zastosowania odpowiedniej, wysoko oczyszczonej cyrkonii, którą frezuje się w stanie wstępnego wypalania. Dzięki temu Lava nadaje się do wykonania rozległych prac, zarówno w przednim jak i bocznym odcinku łuków zębowych.

Uzupełnienia LAVA charakteryzuje wysoki poziom zgodności biologicznej. LAVA przewodzi ciepło w stopniu znacznie mniejszym niż tradycyjne uzupełnienia metalowo-porcelanowe, a odkładanie płytki nazębnej jest porównywalne z zębami naturalnymi. Zastosowana cyrkonia nie wykazuje mierzalnej rozpuszczalności czy potencjału alergicznego i nie powoduje podrażnienia tkanek.

Posiadamy certyfikaty autoryzacji wydane przez przedstawicielstwo LAVA w Polsce, potwierdzające kwalifikacje naszych lekarzy protetyków wykonujących korony i mosty pełnoceramiczne w tym systemie.