Leczenie paradontozy


Centrum Stomatologii Kompleksowej

Schorzenia przyzębia są problemem większości społeczeństwa.

Objawy

Początkowo są często niezauważalne przez pacjenta. Najczęściej pojawia się zaczerwienienie i krwawienie z dziąseł. Problemy są zauważalne dopiero wtedy, gdy zęby zaczynają się ruszać. Jest to spowodowane ubytkami kości wokół zębów.

Przyczyny choroby

Najważniejszą przyczyną chorób przyzębia są w 99,9% bakterie bytujące na powierzchni korzeni zębów, które rozpuszczają kość.

Skutecznie leczenie choroby dziąseł

W naszym Centrum został zaprojektowany specjalny klucz wizyt, w celu wykrycia, a potem leczenia, chorób przyzębia. W I etapie dokładnie oczyszczamy powierzchnie zębów i korzeni (scaling i piaskowanie) i udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej w celu eliminacji bakterii. W celu bardzo dokładnego usunięcia bakterii stosujemy Prozon. W II etapie, jeśli zęby są ruchome, łączymy je specjalnymi szynami z włókna szklanego, tak aby zwiększyć ich stabilność. Zszynowane zęby gwarantują stabilne zwarcie oraz komfort w odgryzaniu i żuciu pokarmów, oraz powodują powolne umacnianie się korzeni w kości.

Kolejnym etapem, jeśli to konieczne, jest leczenie chirurgiczne. Zabiegi chirurgiczne przywracają utraconą kość. W kostnej chirurgii odtwórczej stosujemy preparaty odbudowujące kość Bio-Oss lub membrany Bio-Gide.