Leczenie dzieci


Centrum Stomatologii Kompleksowej

Nasze centrum jest w pełni przystosowane do przyjmowania Państwa pociech.

Staramy się, aby leczenie u nas przebiegało wesoło i było pozytywnie zapamiętane, dlatego pierwszy kontakt z lekarzem jest wizytą adaptacyjną, mającą na celu zapoznanie się dziecka z gabinetem. Wizyty te są bardzo sympatycznie wspominane przez dzieci i zazwyczaj kończą się na krótkiej rozmowie.

Dzieci mogą wybrać odpowiednie dla nich kolory wypełnień, a za dzielną postawę podczas wizyty mali pacjenci otrzymują liczne nagrody, niespodzianki  oraz dyplomy.

W naszej klinice stosujemy najnowsze, innowacyjne na skalę światową metody leczenia próchnicy. Leczenie takie polega na zastosowaniu znieczulenia komputerowego Sleeper One (nowoczesne znieczulenie sterowane przez system komputera) i bezwiertłowego opracowywania próchnicy czyli zastosowania ozonowania lub piaskarki abrazyjnej.

Ozonowanie
Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Podstawy działania ozonu opierają się na jego właściwościach utleniających. Jako reaktywna forma tlenu reaguje ze związkami organicznymi, powodując ich utlenianie. Mechanizm działania ozonu na komórkę bakterii polega na tym, że niszczy on kolejno ścianę komórkową, błonę cytoplazmatyczną, a na końcu strukturę DNA komórki, co powoduje, że bakterie nie są w stanie uodpornić się na jego działanie. Ozon, jako gaz o właściwościach bakteriobójczych, idealnie wnika we wszystkie powierzchnie struktury zęba, co sprawia, że jest doskonałym środkiem do zabijania bakterii w ubytkach próchnicowych zębów. Szacuje się, że po podaniu ozonu ginie 99% bakterii zgromadzonych na powierzchni zęba. Aplikacja ozonu jest bezbolesna i bezpieczna.

Metoda abrazyjna – Bezpieczeństwo i precyzja podczas leczenia
Metoda ta służy do minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowania ubytku i wyeliminowania próchnicy za pomocą powietrza pod odpowiednim ciśnieniem. Powietrze to wzbogacone jest o ładunek ścierniwa w postaci tlenku glinu. Abrazja jest bardzo bezpieczną metodą leczenia ubytków. Tlenek glinu jest chemicznie obojętny dla naszego organizmu. Wnika w kanaliki nerwowe i zamyka je dzięki czemu opracowywanie zęba jest całkowicie bezbolesne. Jest to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybkie i efektywne zabiegi, bez hałasu i wibracji.

Leczenie metodą ozonoterapii jak i metodą abrazyjną odbywa się u osób mających bardzo niski próg wytrzymałości bólowej, kobiet w ciąży jak i dzieci panicznie bojących się wizyt u dentystów.

Podsumowując, dzięki tym metodom leczenia nasi mali pacjenci na wizycie w Centrum nie odczuwają bólu, nieprzyjemnych doznań, wibracji, dźwięków i stresu związanego z użyciem wiertła.

Niezwykle ważne jest, aby zęby mleczne pozostały zdrowe lub wyleczone do momentu naturalnej wymiany uzębienia. Przedwczesne usunięcie (np. na skutek zaawansowanej próchnicy) może spowodować zaburzenia wzrostu kości i spowodować brak miejsca na pojawiające się zęby stałe. Pociąga to za sobą konieczność długotrwałego leczenia ortodontycznego. Także procesy zapalne toczące się w korzeniu zęba mlecznego są nie bez znaczenia dla rozwoju zębów stałych. Ich zawiązki znajdują się w w okolicy korzeni zębów mlecznych i w wyniku toczącego się stanu zapalnego może dojść do poważnych zaburzeń w ich rozwoju.

W naszej klinice wizyta dziecka u dentysty jest przyjemnością, a nie traumatycznym przeżyciem. Nasi specjaliści zadbają o to, aby dziecko poczuło się komfortowo i bezpiecznie.