Leczenie paradontozy


Centrum Stomatologii Kompleksowej

Schorzenia przyzębia są problemem większości społeczeństwa.

  • Objawy

Paradontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego poprzez drobnoustroje chorobotwórcze w jamie ustnej, takie jak płytka i kamień nazębny.  Pierwsze oznaki zapalenia przyzębia są często niezauważalne lub bagatelizowane przez pacjenta. Najczęściej na początku objawia się zaczerwienieniem i obrzękiem dziąseł, krwawieniem samoistnym i podczas szczotkowania, nitkowania oraz odsłanianiem się szyjek zębowych, czemu towarzyszy nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy lub napoje. Nieleczona paradontoza prowadzi do rozchwiania zębów, a w następstwie do ich utraty  spowodowanym ubytkami kości wokół zębów.

  • Przyczyny choroby

Najważniejszą przyczyną chorób przyzębia są w 99,9% bakterie bytujące na powierzchni korzeni zębów, które rozpuszczają kość.

  • Skutecznie leczenie choroby dziąseł

W naszym Centrum został zaprojektowany specjalny klucz wizyt, w celu wykrycia, a potem leczenia, chorób przyzębia. W I etapie dokładnie oczyszczamy powierzchnie zębów i korzeni (scaling i piaskowanie) i udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej w celu eliminacji bakterii. W celu bardzo dokładnego usunięcia bakterii stosujemy Prozone. W II etapie, jeśli zęby są ruchome, łączymy je specjalnymi szynami z włókna szklanego, tak aby zwiększyć ich stabilność. Zszynowane zęby gwarantują stabilne zwarcie oraz komfort w odgryzaniu i żuciu pokarmów, oraz powodują powolne umacnianie się korzeni w kości.

 

Ponadto w naszym Centrum stosujemy  innowacyjne metody leczenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju paradontozy z równoczesnym leczeniem jej skutków poprzez zastosowanie zabiegu Regeneris. Regeneris to osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjenta zawierające, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które po wprowadzeniu w brodawki i kieszenie dziąsłowe pacjenta pobudza tkanki przyzębia do odnowy i regeneracji. Jest bogate w leukocyty, białka, które ogrywają znaczącą rolę w procesie angiogenezy. Jest źródłem kolagenu, elastyny, płytkowych czynników wzrostu (warunkujących proces tworzenia i namnażania naczyń oraz stymulowania komórek kostnych). Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii, ortopedii i stomatologii. Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i całkowicie bezbolesny. Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji tkanek, a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z organizmem człowieka, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Kolejnym etapem, jeśli to konieczne, jest leczenie chirurgiczne. Zabiegi chirurgiczne przywracają utraconą kość. W kostnej chirurgii odtwórczej stosujemy preparaty odbudowujące kość Bio-Oss lub membrany Bio-Gide.