Powrót

Leczenie paradontozy

Schorzenia przyzębia są problemem większości społeczeństwa. Dlatego w naszych klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent przywiązujemy szczególną uwagę do diagnostyki chorób przyzębia i dysponujemy technologiami umożliwiającymi wczesne wykrycie i leczenie paradontozy.W naszym Centrum został zaprojektowany specjalny klucz wizyt, w celu wykrycia, a potem leczenia, chorób przyzębia.
Stosujemy innowacyjne metody leczenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju paradontozy z równoczesnym leczeniem jej skutków

Umów się na wizytę online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Paradontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego poprzez drobnoustroje chorobotwórcze w jamie ustnej, takie jak płytka i kamień nazębny. Pierwsze oznaki zapalenia przyzębia są często niezauważalne lub bagatelizowane przez pacjenta. Najczęściej na początku objawia się zaczerwienieniem i obrzękiem dziąseł, krwawieniem samoistnym i podczas szczotkowania, nitkowania oraz odsłanianiem się szyjek zębowych, czemu towarzyszy nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy lub napoje. Nieleczona paradontoza prowadzi do rozchwiania zębów, a w następstwie do ich utraty spowodowanym ubytkami kości wokół zębów. Najważniejszą przyczyną chorób przyzębia są w 99,9% bakterie bytujące na powierzchni korzeni zębów, które rozpuszczają kość.

Zła higiena jamy ustnej: osady i kamień nazębny powodują PARADONTOZĘ!
Pamiętaj o regularnych zabiegach profesjonalnego oczyszczania zębów w klinice stomatologicznej!

Na początku dokładnie oczyszczamy powierzchnie zębów i korzeni (scaling i piaskowanie) i udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej w celu eliminacji bakterii. W celu bardzo dokładnego usunięcia bakterii stosujemy Prozone. Nastepnie, jeśli zęby są ruchome, łączymy je specjalnymi szynami z włókna szklanego, tak aby zwiększyć ich stabilność. Zszynowane, unieruchomione zęby gwarantują stabilne zwarcie oraz komfort w odgryzaniu i żuciu pokarmów, oraz powodują powolne umacnianie się korzeni w kości.

W naszym Centrum stosujemy innowacyjne metody leczenia, które mają na celu zahamowanie rozwoju paradontozy z równoczesnym leczeniem jej skutków poprzez zastosowanie zabiegu Regeneris. Regeneris to osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjenta zawierające, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które po wprowadzeniu w brodawki i kieszenie dziąsłowe pacjenta pobudza tkanki przyzębia do odnowy i regeneracji. Jest bogate w leukocyty, białka, które ogrywają znaczącą rolę w procesie angiogenezy. Jest źródłem kolagenu, elastyny, płytkowych czynników wzrostu (warunkujących proces tworzenia i namnażania naczyń oraz stymulowania komórek kostnych). Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii, ortopedii i stomatologii. Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i całkowicie bezbolesny. Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji tkanek, a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z organizmem człowieka, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.
Kolejnym etapem, jeśli to konieczne, jest leczenie chirurgiczne. Zabiegi chirurgiczne przywracają utraconą kość. W kostnej chirurgii odtwórczej stosujemy preparaty odbudowujące kość Bio-Oss lub membrany Bio-Gide.

Sekret tkwi w Twojej krwi!

Etapy leczenia paradontozy w CSK Aldent:

Wizyta I
Wywiad i badanie
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy dokładnie stan jamy ustnej. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej oraz zdiagnozowanie zaawansowania paradontozy. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. Ruchome zęby wymagają unieruchomienia za pomocą taśmy z włókna szklanego.
Wizyta II
Zabieg Regeneris
Podczas drugiej wizyty pobieramy krew pacjenta do specjalnych probówek z czynnikiem wzrostu i odwirowujemy w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Zabieg wykonujemy w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Uzyskane osocze wprowadzamy do kieszonek i brodawek dziąsłowych. Procedura jest całkowicie bezbolesna. Po wykonanym zabiegu nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż higieny jamy ustnej. Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe i profesjonalne preparaty do pielęgnacji jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych.
Wizyta III
Wizyta kontrolna
Wizytę kontrolną zalecamy 7 dni po wykonanym zabiegu Regeneris. Nasz lekarz periodontolog ocenia stan przyzębia. Po okresie 3-4 tygodni zalecamy powtórzyć zabieg z wykorzystaniem osocza.