Powrót

Ortodoncja nakładkowa – Invisalign®

Leczenie ortodontyczne bezbarwnymi nakładkami zrewolucjonizowało leczenie wad zgryzu na całym świecie. System nakładek Invisalign ® okazał się skuteczną i zdecydowanie komfortową alternatywą dla standardowych aparatów ortodontycznych i jest pionierem wśród systemów aparatów nakładkowych. Od wielu lat miliony pacjentów na całym świecie cieszą się prostym uśmiechem dzięki Invisalign ®.

Umów się na wizytę do certyfikowanego lekarza Invisalign®

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Na czym polega leczenie nakładkami Invisalign ®?

Leczenie Systemem Invisalign® to proces noszenia zestawu przezroczystych, wyjmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Bez niekomfortowych zamków, drutów i ograniczeń, które związane są ze stałymi metalowymi aparatami ortodontycznymi. Firma Align Technology, Inc., czyli producent nakładek Invisalign ® , została utworzona w 1997 roku. Od tego czasu leczeniu tym systemem poddało się ponad 13 mln pacjentów na całym świecie.  Nakładki Invisalign® są dostępne w ponad 45 krajach. Między innymi są to kraje Europy oraz USA, Kanada, Chiny, Japonia, kraje Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

Nasze kliniki CSK Aldent w Lublinie  są certyfikowanymi klinikami, gdzie dr n.med. Małgorzata Majewska-Paradowska jako doświadczony i certyfikowany lekarz Invisalign® codziennie przywraca piękne uśmiechy.

certyfikowany lekarz invisalign
Dr n. med. Małgorzata Majewska-Paradowska - certyfikowany lekarz Invisalign® 

Na pierwszej wizycie

Wykonujemy badania diagnostyczne takie jak Pantomogram i zdjęcie cefalometryczne. Nasz certyfikowany lekarz Invisalign dr n. med. Małgorzata Majewska-Paradowska dokładnie przeprowadza konsultację badając warunki zgryzowe i stłoczenia zębów. Dzięki zaawansowanej stomatologii cyfrowej wykonujemy skanowanie Twoich zębów skanerem wewnątrzustnym iTero. Unikamy konieczności pobierania nieprzyjemnych, ręcznych wycisków i odlewania modeli gipsowych. Dzięki iTero tworzymy komputerowe modele 3D Twojego zgryzu.

Wizualizacja i plan leczenia

Dr Małgorzata ocenia uśmiech i tworzy szczegółowy, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, Clin Check.

Clin Check jest to cyfrowy plan leczenia, który opisuje stopniową transformację Twojego wymarzonego, harmonijnego uśmiechu. Ważne jest to, że dzięki skanowaniu 3D uzyskujemy dokładną wizualizację przebiegu leczenia wraz z jego efektem końcowym. Nasze kliniki wyposażone są w system cyfrowego projektowania uśmiechu, dlatego już na pierwszej wizycie będziesz mógł zobaczyć jak Twój nowy uśmiech współgra z Twoją twarzą i mimiką.

Wirtualna symulacja i plan leczenia
Idealne dla pacjentów mieszkających na stałe za granicą!

Twoje indywidualne nakładki Invisalign®

Gdy zaakceptujesz plan leczenia, zlecamy wykonanie Twoich indywidualnych nakładek. Podczas kolejnej wizyty otrzymasz cały komplet zapakowany w ekskluzywne pudełko i indywidualne etui do przechowywania nakładek na przykład podczas jedzenia.

Omówimy z Tobą dokładny przebieg i proces zmiany nakładek na kolejne. Musisz widzieć, że każdą parę nosisz przez 22 godziny dziennie, zdejmujesz je do jedzenia, picia gorących napojów i mycia. Nakładki zmieniasz co ok 1–2 tygodnie zgodnie z zaleceniami naszego lekarza Invisalign ®. Podczas leczenia otrzymasz kontakt do naszego opiekuna pacjenta, który będzie do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu abyś zawsze mógł rozwiać swoje wątpliwości lub uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Każda para nakładek ma za zadanie delikatnie i stopniowo korygować ustawienie zębów aż do momentu uzyskania przez Ciebie pięknego i harmonijnego uśmiechu!

Każdy pacjent otrzymuje od nas komplet nakładek na cały proces leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się co ok 8 tyg. i są indywidualnie planowane z pacjentem. Dlatego leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest idealne dla osób mieszkających na co dzień za granicą.

Czym jest Invisalign Virtual Care?

Invisalign Virtual Care to narzędzie w postaci aplikacji stworzone i
zaprojektowane, aby pomóc lekarzom oraz pacjentom zdalnie monitorować
proces leczenia.

Dzięki aplikacji My Invisalign Pacjent jest w stałym kontakcie z
lekarzem gdziekolwiek się znajduje. Za jej pośrednictwem pacjent
przesyła filmik i zdjęcia foto z poszczególnych etapów leczenia. Zdjęcia
wykonuje swoim smartphonem. Aby ułatwić wykonanie prawidłowych zdjęć
pacjent otrzymuje od nas specjalny rozwierak do warg a aplikacja
prowadzi krok po kroku jak wykonać zdjęcia. Cała procedura zajmuje mniej
niż  2 minuty.
Korzystając z Invisalign Virtual Care regularnie przeprowadzamy
wirtualne kontrole, które pozwalają upewnić się, że leczenie postępuje
zgodnie z planem. Informujemy pacjenta o postępie leczenia i o
ewentualnych dodatkowych zaleceniach. Każdy pacjent leczony systemem
Invisalign w  naszych klinikach może być pewny, że przez cały proces
leczenia czuwamy nad jego podróżą z  Invisalign. Aplikacja pozwala pozostać w
kontakcie z lekarzem i otrzymywać informacje zwrotne w zaciszu własnego
domu.

Zalety Invisalign Virtual Care:

• Komunikacja: Wirtualny kontakt z lekarzem, gdziekolwiek się
znajdujesz;
• Wygoda: Wirtualne monitorowanie leczenia w domowym zaciszu bez wyjazdu
do kliniki.
• Pewność: Wirtualna opieka lekarza gwarantuje pewność i bezpieczeństwo
podczas leczenia Invisalign.

Jak działa aplikacja My Invisalign:

• Instalujemy aplikację „My Invisalign”
• Nagrywamy filmik i wykonujemy zdjęcia zgodnie z instrukcją w
aplikacji;
• Wysyłamy do lekarza Invisalign;
• Otrzymujemy informację zwrotną od lekarza Invisalign.

aplikacja invisalign

Etapy leczenia nakładkami Invisalign®

Wizyta I
Konsultacja
Wykonanie badań diagnostycznych. Skanowanie zębów. Plan i symulacja leczenia.
Wizyta II
Plan leczenia
Wydanie zestawu nakładek. Szczegółowe omówienie planu leczenia. Zalecenia jak użytkować nakładki.
Wizyta III
Wizyta kontrolna
Wizyty kontrolne wyznaczane są co ok 8 tygodni.

Zalety leczenia nakładkami Invisalign®

Nakładki są niemal niewidoczne, ponieważ wykonane są z całkowicie bezbarwnego materiału. Dzięki temu są trudne do zauważenia. Osoby, które nie wiedzą że leczysz się ortodontycznie nawet nie dostrzegą, że masz na sobie założony aparat. Dlatego możesz spokojnie realizować swoje plany zawodowe bez obaw i dyskomfortu.
Invisalign® to przezroczysta nakładka. Brak tutaj metalowych zamków i łuków. Ma to mnóstwo zalet, ponieważ nie musisz się martwić, że uszkodzisz jakiś element aparatu nagryzając coś twardego. Zamki i drut nie ranią dziąseł, warg i policzków i nie szpecą Twoich zębów metalowymi elementami.
Leczenie nakładkami jest przede wszystkim bezbolesne. To bardzo ważne, bo kto z nas lubi cierpieć? Otóż nikt! Ortodoncja zawsze kojarzyła się z bólem i dyskomfortem. Teraz to już przeszłość. Dzięki rewolucyjnym nakładkom przykładane są mniejsze siły niż przy standardowym aparacie, co czyni go bezbolesnym.
Rzadkie wizyty kontrolne Podczas leczenia wizyty kontrolne odbywają się jedynie co ok 8 tygodni a nie tak jak przy standardowym aparacie co miesiąc.
Wizualizacja efektów leczenia już na pierwszej wizycie Dzięki cyfrowemu skanowaniu zębów oraz cyfrowemu planowania leczenia już na pierwszej wizycie w naszej klinice będziesz mógł zobaczyć wizualizację efektu końcowego leczenia.
Nakładki możemy w każdej chwili wyjąć. Zdejmujemy je też do picia gorących napojów, do jedzenia i mycia. Dlatego resztki pokarmów nie zatrzymują nam się między metalowymi zamkami, gdzie jest utrudniona higiena.
Leczenie nakładkami jest krótsze niż standardowym aparatem a efekty widoczne są już po kilku tygodniach.
Podczas leczenia nakładkami nie musisz zastanawiać się co możesz jeść a czego nie. Nie musisz się martwić, że zjedzenie czegoś twardego może uszkodzić aparat lub spożycie barwiących potraw przebarwi gumowe ligatury na zamkach. W przypadku nakładek po prostu wyjmujesz je z jamy ustnej i na czas jedzenia wkładasz do otrzymanego od nas pięknego etui.
Istnieje możliwość uprawiania każdych sportów nawet zawodowych bez obaw o uszkodzenie aparatu lub tkanek miękkich jamy ustnej.
Każdy pacjent otrzymuje od nas komplet nakładek na cały proces leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się co ok 8 tyg. i są indywidualnie planowane z pacjentem. Dlatego leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem przezroczystych nakładek jest idealne dla osób mieszkających na co dzień za granicą.
we can change your smile

Leczenie ortodontyczne bezbarwnymi nakładkami zrewolucjonizowało świat stomatologii. Okazało się bowiem, że alternatywa w postaci nakładek Invisalign jest nie tylko bardziej komfortowa dla pacjenta, ale przede wszystkim skuteczna.

Badania kliniczne wykazały skuteczność w leczeniu wad zębowych i zgryzowych od lekkich po bardziej skomplikowane.

Nasz w pełni wykwalifikowany personel gwarantuje pełną satysfakcję i zadowolenie z efektu końcowego leczenia nakładkami Invisalign®.

Decydując się na  Invisalign®:

  • oszczędzasz SZKLIWO
  • oszczędzasz CZAS
  • oszczędzasz PINIĄDZE

Zapraszam dr n.med. Małgorzata Majewska-Paradowska

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.