Powrót

Implanty zygomatyczne

Jako  nieliczna klinika w Polsce specjalizujemy się we wprowadzaniu implantów zygomatycznych. Implanty zygomatyczne  stanowią rewolucyjne rozwiązanie dla pacjentów z rozległymi zanikami kostnymi szczęki. Ten rodzaj implantów dedykowany jest bezzębnym  pacjentom, u których  niemożliwe jest uzupełnienie braków zębowych tradycyjnymi implantami. W klinikach CSK Aldent w Lublinie każdy otrzymuje szansę na piękny uśmiech z zachowaniem pełnej funkcjonalności i komfortu.

Jeżeli interesują Cie implanty w Lublinie przyjdź do Aldent S. C., przekonaj się, jak profesjonalnie zajmujemy się tym zagadnieniem – zapraszamy.

Umów się na wizytę u implantologa online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Czym są implanty zygomatyczne?

Implanty zygomatyczne  stanowią rewolucyjne rozwiązanie dla pacjentów z rozległymi zanikami kostnymi szczęki. Ten rodzaj implantów dedykowany jest bezzębnym  pacjentom, u których jeszcze kilka lat temu było niemożliwe uzupełnienie braków zębowych tradycyjnymi implantami. Implanty zygomatyczne opracował szwedzki profesor Per-Ingvar Branemark. Ów twórca leczenia implantologicznego odkrył, że kość jarzmowa ma odpowiednią strukturę i objętość pozwalającą na osteointegrację implantów, dzięki temu dał szansę wielu pacjentom na komfortową odbudowę utraconych zębów. Implanty zygomatyczne wprowadzane są w odcinkach bocznych w okolicę kości jarzmowej, dlatego nazywane są też implantami jarzmowym. Charakteryzują się tym, że są znacznie dłuższe od tradycyjnych implantów. Ich długość wynosi od 30 do ponad 50 mm. Wykonane są w całości z tytanu czyli materiału kompatybilnego i biozgodnego z organizmem człowieka.

Obecnie nie ma żadnych ograniczeń anatomicznych uniemożliwiających wprowadzenie implantów zygomatycznych.

System implantów zygomatycznych w dużym stopniu skraca czas leczenia chirurgicznego i ogranicza koszty leczenia niż w przypadku standardowych implantów. Nie ma konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych takich jak przeszczep i regeneracja kości, które najczęściej pobiera się z talerza biodrowego, bródki lub gałęzi żuchwy bądź zabiegów Sinus Lift – podnoszenia dna zatoki szczękowej. Zmniejsza to ryzyko powikłań pooperacyjnych, zatem zwiększa bezpieczeństwo i skraca całkowity czas leczenia. W przypadku tradycyjnych implantów należy odczekać kilka miesięcy  w celu integracji implantów z kością. Implanty zygomatyczne możemy obciążać natychmiastowo. Tytanowe śruby wprowadzane są do kości jarzmowej pod kątem 45 stopni. Wielopunktowe zakotwiczenie kortykalne oraz gwintowanej konstrukcji wierzchołek implantu zapewnia odpowiednią stabilność uzupełnienia protetycznego.

W klinikach CSK Aldent zabieg wszczepienia implantów przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany zespół lekarzy chirurgów implantologów. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą czterech implantów zygomatycznych możemy odbudować cały łuk zębowy

Etapy leczenia implantami zygomatycznymi:

Wizyta I
Wywiad i badanie
Przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – tomografii komputerowej 3D w celu określenia warunków kostnych pacjenta i szczegółowego zaplanowania zabiegu. Po zakwalfikowaniu pacjenta do zabiegu wydajemy zalecenia przedzabiegowe wraz z terminem planowanego zabiegu.
Wizyta II
Zabieg implantacji
Zabieg implantacji wykonujemy w znieczuleniu miejscowym komputerowym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Czas trwania implantacji to średnio od ok 1 - 1,5h. Ranę pozabiegową zaopatrujemy szwami, które usuwamy po ok 7-14 dniach od zabiegu. Możliwe jest zastosowanie szwów rozpuszczalnych. Nasi pacjenci otrzymują po zabiegu profesjonalne produkty do pielęgnacji jamy ustnej oraz szczegółowe zalecenia pozabiegowe.
Wizyta III
Wizyta kontrolna po okresie gojenia
Po zaleconym okresie gojenia tj. 7-14 dni przeprowadzamy wizytę kontrolną na której nasi lekarze ocenią stan gojenia rany, zdejmują szwy i rozpoczynają proces odbudowy protetycznej.
Wizyta IV
Odbudowa protetyczna
W przypadku tradycyjnych implantów należy odczekać kilka miesięcy  w celu integracji implantów z kością. Implanty zygomatyczne możemy obciążać natychmiastowo. Nawet po 2 tygodniach od zabiegu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących leczenia implantologicznego, zapoznaj się z informacjami poniżej.

Przed zakwalfikowaniem pacjenta do zabiegu implantologicznego przeprowadzamy z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny. Na pierwszej wizycie wykonujemy badanie kliniczne jamy ustnej. Zabiegi wprowadzania implantów poprzedzamy dokładną diagnostyką z wykorzystaniem tomografii komputerowej CBCT. Dzięki temu badaniu przeprowadzona implantacja jest bardzo bezpieczna i umożliwia Naszym implantologom maksymalne wykorzystanie podłoża kostnego u danego pacjenta. Rozmiar implantu, jego długość dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Dbając o komfort podczas wizyt i budując poczucie bezpieczeństwa w klinikach CSK Aldent każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny. Jest szczegółowo informowany o poszczególnych etapach i procedurach przeprowadzanego zabiegu implantacji, uzyskuje szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania i otrzymuje pisemne zalecenia przedzabiegowe i pozabiegowe.
Dzięki nowoczesnym technikom zabieg implantacji jest mało inwazyjny i całkowicie bezbolesny. Wykonuje się go w komputerowym znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym. Pacjent po zabiegu otrzymuje produkty do pielęgnacji jamy ustnej oraz szczegółowe zalecenia pozabiegowe.
Po zaleconym okresie gojenia tj. 7-14 dni przeprowadzamy wizytę kontrolną na której nasi lekarze ocenią stan gojenia rany, zdejmują szwy i rozpoczynają proces odbudowy protetycznej.
W przypadku tradycyjnych implantów należy odczekać kilka miesięcy  w celu integracji implantów z kością. Implanty zygomatyczne możemy obciążać natychmiastowo uzupełnieniem stałym (niewyjmowanym).

Zalety implantów zygomatycznych:

  • stanowią unikatową, alternatywną metodę odbudowy protetycznej za pomocą uzupełnić stałych niewyjmowanych;
  • idealne dla pacjentów, dla których noszenie protez jest nie do zaakceptowania;
  •  możliwość wykonania implantów u bezzębnych pacjentów, którym do tej pory odmawiano zabiegu w wyniku zbyt dużego zaniku kości;
  • skrócony czas leczenia – możliwość wykonania odbudowy protetycznej natychmiast po zabiegu;
  • brak konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych związanych z regeneracją i przeszczepem kości.
Lek. stom. Grzegorz Paradowski
Implantolog

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.