Powrót

Profilaktyka

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorobom zębów i dziąseł. Odpowiednia higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na zdrowie całej jamy ustnej, nie tylko zębów. Wpływa ona na wygląd estetyczny uzębienia i pozwala zminimalizować ryzyko demineralizacji i stałych przebarwień. Profilaktyka jamy ustnej polega na usunięciu niebezpiecznych bakterii, które wywołują choroby przyzębia oraz zalegają w przestrzeniach międzyzębowych , trudnych do usunięcia w warunkach domowych. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest obowiązkową czynnością ale niestety domowe metody oczyszczania zębów nie są wystarczające. Niezwykle ważne jest regularne odwiedzanie kliniki stomatologicznej w celu uzyskania informacji na temat stanu higieny jamy ustnej oraz wykonania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Umów się a wizytę u implantologa online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych
POZ - Profesjonalne Oczyszczanie Zębów.

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent zabiegiem wykonywanym z zakresu profilaktyki stomatologicznej jest zabieg profesjonalnego oczyszczanie zębów – POZ.
Wykonywanie regularnych zabiegów oczyszczania zębów pozwala zachować odpowiednie zdrowie jamy ustnej oraz estetyczny wygląd zębów bez osadów, przebarwień i złogów kamienia nazębnego. Profesjonalne oczyszczenie zębów w naszych klinikach jest również pierwszym krokiem w przygotowaniu pacjenta do dalszych zabiegów stomatologicznych takich jak implantacja, protetyka, chirurgia, ortodoncja, leczenie próchnicy oraz wybielanie. Wskazaniem do zabiegu jest również zapobieganie i leczenie stanów zapalnych dziąseł, paradontozy co chroni przed utratą zębów.

Profesjonalne oczyszczanie zębów – POZ w klinikach CSK Aldent w Lublinie składa się z czterech procedur:

 • Piaskowanie,
 • Skaling,
 • Polerowanie
 • Lakierowanie

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usunięciu ze wszystkich powierzchni zęba osadów i przebarwień za pomocą urządzenia jakim jest specjalistyczna piaskarka stomatologiczna. Pod odpowiednim ciśnieniem wyrzucane są drobinki piasku połączone z wodą usuwając osady ze wszystkich powierzchni zębów. Urządzenie pracuje zarówno z AIR-FLOW Prophylaxis Powder, króry jest specjalnie preparowanym dwuwęglanem sodu, jak i z CLINPRO PROPHY POWDER, który jest proszkiem opartym na glicynie, dostosowanym do pracy w okolicy poddziąsłowej. Piaskarki Air-Flow Plus są urządzeniami charakteryzującymi się wysoką wydajnością i efektywnością w usuwaniu osadów i płytki nazębnej.

Skaling jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych czyli kamienia nazębnego specjalistycznym skalerem ultradźwiękowym. Za pomocą drgań skaler rozbija złogi kamienia usuwając go z powierzchni naddziąsłowych i poddziąsłowych. Kamień nazębny jest to twardy osad w ciemnym kolorze, który powstaje ze zwapniałej warstwy płytki nazębnej. Ten zmineralizowany osad powstaje najczęściej w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki czyli w okolicy szyjek zębowych i podziąsłowo. W naszych klinikach CSK Aldent wykonujemy zabieg scalingu profesjonalnymi skalerami ultradźwiękowymi z oświetleniem ledowym. Usuwanie złogów naddziąsłowych powinno być częścią każdej profesjonalnej procedury oczyszczania zębów. Dzięki technologii EMS Piezon zapewniamy skrócenie czasu tej procedury i większy komfort pacjenta. Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na kontrolę ruchu w przód i w tył końcówek Piezon, przeprowadzamy zabieg delikatnie, a jednocześnie efektywnie.

Polerowanie zębów wykonujemy za pomocą specjalistycznych past diamentowych. Polerowanie ma na celu wygładzenie oczyszczonych powierzchni zębowych oraz usunięcie ewentualnych miejsc retencyjnych gdzie mogą powstawać nowe złogi. Po zabiegu lakierowania zęby stają się gładkie i lśniące.

Lakierowanie zębów wykonujemy stężonymi preparatami zawierającymi fluor. Lakierowanie jest ostatnim etapem zabiegu POZ, które stosowane jest w celu remineralizacji oraz zabezpieczenia zębów przed nadwrażliwością.
W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej oferujemy wykonanie całego zabiegu w kontroli mikroskopowej. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego jesteśmy wstanie dostrzec osady w każdej przestrzeni naddziąsłowej i podziąsłowej.

Gwarantujemy perfekcyjny uśmiech!

Zabieg POZ jest całkowicie bezbolesny, trwa ok 20-30 minut i powinien być wykonywany regularnie co 6 miesięcy.
Dzięki regularnym zabiegom z zakresu profilaktyki stomatologicznej:

 • zapobiegniesz rozwojowi próchnicy;
 • zachowasz zdrowe dziąsła;
 • unikniesz nieświeżego oddechu;
 • zachowasz estetyczny wygląd zębów;
 • unikniesz utraty zębów;
 • zapobiegniesz nadmiernemu odkładaniu się płytki nazębnej;
 • unikniesz przebarwień i demineralizacji szkliwa;
 • zmniejszysz ryzyko zachorowania na paradontozę i na inne choroby przyzębia.

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent kładziemy duży nacisk na edukację w zakresie higieny jamy ustnej. Nasze wykwalifikowane higienistki stomatologiczne podczas wizyty przeprowadzają instruktaż jak prawidłowo dbać o higienę i zdrowie jamy ustnej. Instruujemy naszych pacjentów jak używać szczoteczki do zębów i nitek dentystycznych. Dajemy możliwość testowania profesjonalnej szczoteczki elektrycznej. Zalecamy stosowanie odpowiednich preparatów w celu dbania o zdrowie jamy ustnej.

Etapy leczenia:

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej. Na wizycie proponujemy wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu. Wykonanie Pantomogramu pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej
Etap II
Zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów w którego skład wchodzi: scaling, piaskowanie, polerowanie i lakierowanie jest całkowicie bezbolesny. Procedura ta trwa około 20-30 min.
Etap III
Nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż jak prawidłowo dbać o higienę i zdrowie jamy ustnej, jak używać szczoteczki do zębów i nitek dentystycznych. Pacjent otrzymuje profesjonalne produkty do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Zalecamy regularne wizyty stomatologiczne co 6 miesięcy.