Powrót

Stomatologia estetyczna

Pacjenci coraz częściej decydują się na poprawę estetyki swoich zębów, dlatego w klinikach CSK Aldent w Lublinie oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.  Naszym priorytetowym zadaniem jest nadanie lub przywrócenie pięknego, estetycznego i zdrowego uśmiechu.

Najnowocześniejsze technologie stosowane w klinikach CSK Aldent w Lublinie  zmienią wizerunek Twoich zębów na zawsze.

Marzysz o Hollywood smile? Zapraszamy na konsultacje do dr n. med. Małgorzaty Majewskiej-Paradowskiej.

Umów się na wizytę online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

WYBIELANIE

W Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent stosujemy nowoczesne systemy wybielania zębów. Gwarantujemy oszałamiający efekt oraz bezpieczeństwo dla Twoich zębów i dziąseł.

Mało kto może pochwalić się idealnie białym uśmiechem. Osad i przebarwienia na zębach to wynik nieodpowiedniej diety, niedostatecznej higieny, picia czerwonego wina, spożywania kwaśnych owoców i soków owocowych, kawy, herbaty czy palenia papierosów. Nieestetyczny odcień to także rezultat zażywania pewnych grup leków, np. antybiotyków z grupy tetracyklin (szczególnie w dzieciństwie). Na całość nakłada się jeszcze niedostateczne czyszczenie albo w ogóle zapominanie o myciu zębów po jedzeniu.

Odkładająca się płytka nazębna nadaje naszemu uśmiechowi żółtawy odcień a twardniejąc, tworzy kamień nazębny, który jest niemożliwy do usunięcia w warunkach domoych. Dlatego wybielanie zębów w naszych klinikach CSK ALDENT rozpoczyna się od profesjonalnego usunięcia osadów i kamienia nazębnego.

Ciemniejszą barwę mają też z reguły zęby martwe, wykruszone, z rozległymi wypełnieniami. Osłabione są też zazwyczaj zęby osób starszych. To właśnie w nich przez cienką warstwę szkliwa prześwituje zębina, która ma ciemniejszy, często żółtawy odcień. Z czasem w szkliwie dochodzi również do maleńkich pęknięć. Sprzyjają one odkładaniu się osadów i barwników z produktów spożywczych oraz tytoniu. Zęby nabierają szarego lub brunatnego koloru, stają się matowe. Dlatego w Naszych Aldent proponujemy naszym pacjentom zabieg profesjonalnego wybielania zębów.

Obecnie na rynku są dostępne liczne preparaty do wybielania zębów w domowych warunkach. Nie ma się jednak co łudzić, że efekty uzyskane przy ich pomocy będą tak spektakularne, jak po zabiegu w profesjonalnej klinice. Dostępne w aptece czy drogerii środki nie usuną przebarwień i plam. Samodzielne rozjaśnianie zajmie wiele czasu, zapewne kilka tygodni, a zęby staną się tylko trochę jaśniejsze i to na okres najwyżej kilku miesięcy. Dlatego lepiej zdecydować się na wybielanie zębów w naszych klinikach Aldent pod okiem lekarzy specjalistów. Taka metoda jest trwalsza i bezpieczniejsza, gdyż nasi specjaliści dobiorą właściwą dawkę preparatu wybielającego, a cały zabieg będzie odbywał się pod ich kontrolą.

Profesjonalne wybielanie zębów.
Gwarantujemy maksymalny efekt wybielonych zębów.

Dbając o prawidłową higienę jamy ustnej wybielane zęby metodą profesjonalną pozostają białe i nie wrócą do swojego koloru sprzed wybielania. Efekt wybielania widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu w klinice.
Profesjonalne wybielanie zębów pod naszą opieką daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej. W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Wybielanie prowadzone przez Nas zapewnia bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest to możliwe tylko w klinice stomatologicznej, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym ich przygotowaniem

W klinikach CSK Aldent naszym pacjentom oferujemy trzy metody wybielania:

  • metoda profesjonalna z użyciem lampy diodowej
  • metoda nakładkowa – pacjent otrzymuje indywidualne nakładki do wybielania, do których aplikujemy profesjonalny żel wybielający o mniejszym stężeniu H2O2. Wybielanie trwa 3-4 sesje po 3-4 godziny każda.
  • wybielanie martwych zębów – polega na aplikacji do wnętrza martwego zęba odpowiedniego preparatu w celu przywrócenia mu koloru zębów sąsiednich

Etapy profesjonalnego wybielania zębów

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej. Przed przystąpieniem do planowanego zabiegu wybielania zębów wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów z kamienia i osadów nazębnych.
Etap II
Profesjonalne wybielanie zębów polega na zastosowaniu wysokoprocentowego preparatu wybielającego na powierzchnię zębów i aktywowanie go za pomocą profesjonalnej lampy diodowej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Odbywa się pod Naszą kontrolą. Dziąsła pacjenta odpowiednio zabezpieczamy przed dostaniem się na nie żelu wybielającego. Czas trwania zabiegu to ok 30-40 minut a efekty widoczne są natychmiastowo. Po wykonanym zabiegu zęby lakierujemy w celu zabezpieczenia ich przed nadwrażliwością. Nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Nasi pacjenci otrzymują zalecenia pozabiegowe oraz preparaty do pielęgnacji jamy ustnej, które pomogą utrzymać efekty wybielania na lata.

BIŻUTERIA NAZĘBNA

Biżuteria nazębna to bardzo modny i oryginalny sposób na podkreślenie i rozświetlenie Twojego uśmiechu.

Biżuteria nazębna to małe subtelne ozdoby przyklejane na powierzchnię wargową zębów. W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent oferujemy Państwu bardzo duży wybór różnych wzorów, rozmiarów i kształtów biżuterii nazębnej wykonanych ze złota żółtego, białego, z kamieni szlachetnych lub z kryształów Swarovski.

Zabieg mocowania biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie ma potrzeby znieczulania. W naszych klinikach nie trzeba nawiercać otworu w zębie, gdyż biżuteria przyklejana jest za pomocą specjalnych systemów łączących na uprzednio oczyszczoną powierzchnię zęba. Zakładanie biżuterii trwa ok 15-20 minut. Najczęściej do umiejscowienia biżuterii Nasi pacjenci wybierają zęby najbardziej widoczne w linii uśmiechu czyli siekacze i kły przednie górne. Biżuteria nazębna jest opatentowaną kreacją, która utrzymuje się na zębach kilka lat. Jeśli masz ochotę zamienić kryształ na inny lub go usunąć, może być to wykonane przez naszych lekarzy stomatologów w każdej chwili.

Wybierz swój unikatowy kształt biżuterii.

Etapy mocowania biżuterii nazębnej:

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej. Pacjent otrzymuje katalog różnych kolorów i rozmiarów biżuterii nazębnej ze złota, kamieni szlachetnych i kryształów Swarovski, z którego może wybrać odpowiedni wzór w zależności od stylu i upodobań. Przed planowanym mocowaniem biżuterii wykonujemy zabieg profesjonalnego wybielania zębów.
Etap II
Na drugiej wizycie wykonywane jest naklejenie wcześniej wybranej biżuterii. Pacjent sam wybiera zęba oraz miejsce, w którym ma się znajdować oryginalna ozdoba jego uśmiechu. Czas trwania wizyty to ok 15-20 minut. Po wizycie pacjent otrzymuje preparaty do higieny jamy ustnej oraz instruktaż jak dbać o biżuterię.

BONDING

Pacjenci często są niezadowoleni z kształtu swoich zębów. W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent możemy to zmienić na jednej wizycie.
Zmiana uśmiechu pacjenta to często zmiana wyglądu, a czasem duża zmiana w życiu. Zmianę kształtu zębów można wykonać nie tylko za pomocą porcelanowych rekonstrukcji ale również z zastosowaniem materiału kompozytowego. Dzięki zabiegowi jakim jest bonding korygujemy kształt, długość i kolor zębów podczas jednej wizyty. Zabieg ten wymaga minimalnej preparacji tkanek zęba, dlatego jest mało inwazyjny i całkowicie bezbolesny.
W kliniach Aldent używamy tylko wysokiej jakości materiałów kompozytowych, dlatego gwarantujemy naturalny efekt i idealne podobieństwo do naturalnych zębów sąsiednich, posiadających indywidualną charakterystykę koloru i powierzchni szkliwa.

Zmiana kształtu i koloru zębów podczas jednej wizyty!

Etapy leczenia

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie protetyczne. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Po zakwalifikowaniu pacjenta do odbudowy zębów za pomocą bondingu wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów.
Etap I
W celu wykonania odbudowy zębów za pomocą bondingu minimalnie preparujemy tkanki zęba. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Następnie wytrawiamy zęba delikatnym kwasem. Na wytrawioną powierzchnię zęba nakładamy system wiążący i wysokiej jakości nanokompozyt. Na kształt zębów ma też wpływ pacjent, gdyż podczas całego zabiegu może współpracować z lekarzem i informować o swoich oczekiwaniach co do kształtu, wielkości, długości i koloru odbudowywanych zębów. W końcowym etapie zęby zostają wypolerowane. Nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają wizytę instruktażową jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pacjent po wizycie otrzymuje produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Zalecamy wizytę kontrolną za 2 tygodnie.

SLT- STOMATOLOGICZNY LIFT TWARZY

Większość z nas nie jest świadoma, że zabiegi stomatologiczne mogą mieć ogromny wpływ na profil całej twarzy. Teraz nowoczesne zabiegi liftingu twarzy można wykonać bez interwencji chirurga plastycznego. Stomatologiczny Lift Twarzy sprawi że nasze usta stanął się większe, bruzdy nosowo spłycą się, policzki uniosą, a to wszystko bez względu na wiek. Dzięki temu będziemy wyglądać młodziej. W Naszych klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej dzięki nowoczesnej metodzie SLT bez interwencji chirurga plastycznego możemy poprawić profil całej twarzy.
SLT zaczynamy od podstaw. Ważna jest odbudowa pojedynczych zębów lub całych grup zębowych wraz z rekonstrukcją kości. Utrata zębów prowadzi do zaniku kości szczęki i żuchwy, co w konsekwencji powoduje zapadnięcie środkowej i dolnej części twarzy. W wyniku czego powstają liczne zmarszczki takie jak pionowe zmarszczki nad górną i dolną wargą, głębokie bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. linie marionetek. Dlatego stomatologiczna terapia anti-aging ma fundamentalne znaczenie dla wyglądu całej twarzy. Dla pacjentów chcących odzyskać pełny owal twarzy możemy zaproponować zabiegi rekonstrukcyjne takie jak:

Dożywotnia gwarancja na implanty zębowe!

Zabiegi implantologiczne

Leczenie implantologiczne pozwala nam na rozbudowanie kości w miejscach dawnych ubytków i rekonstrukcje braków zębowych dlatego efekt liftingu jest gwarantowany. Nawet jeśli są to zęby trzonowe czyli mało widoczne to odbudowa tych zębów sprawi, że nasze usta staną się pełniejsze, odległość między nosem a górną wargą większa, a policzki odzyskają krągły kształt.

Odbudowa pełnoceramiczna

Odbudowa zębów za pomocą koron porcelanowych również pozwala uzyskać efekt liftingu twarzy, ponieważ za pomocą koron możemy na nowo modelować kształt zębów, ich wielkość oraz poprawić zgryz, co ma ogromny wpływ na układanie się skóry wokół środowej i dolnej części naszej twarzy. Ponadto zastosowanie koron pełnoceramicznych ma na celu odtworzenie naturalnego, świeżego uzębienia, powodując pełny uśmiech na naszej twarzy każdego dnia.
Leczenie ortodontyczne
Nierówny kształt zębów, wadliwy zgryz powodują, iż rysy naszej twarzy nie są naturalne. Usta niekształtne i zapadnięte, zbyt wysunięta żuchwa powoduje zapadnięcie wargi górnej oraz nienaturalne wydłużenie owalu twarzy jak i nasze policzki są zbyt zapadnięte. Leczenie ortodontyczne pozwoli nam na uszeregowanie zębów na kształt paraboli jak także bardzo istotne uzyskanie prawidłowego zgryzu co nie tylko wiąże się z poprawą wyglądu, ale również z poprawą komfortu żucia i wymowy.
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie w celu poprawy rysów twarzy. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Zdiagnozowanie czy nie ma stanów zapalnych. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. W zależności od planowanej metody odbudowy prawidłowych warunków w jamie ustnej pacjent zostaje umówiony na kolejne wizyty.

Korony pełnoceramiczne - 15 lat Gwarancji!

MIKROCHIRURGIA ESTETYCZNA
Często nasze dziąsła nie wyglądają tak jak byśmy sobie tego życzyli. Bardzo często są nieestetycznie. Mogą nachodzić za bardzo na powierzchnię zęba, mogą być bardzo, przerośnięte, opuchnięte albo niesymetryczne. Czasami podczas uśmiechu uwidacznia się zbyt dużo dziąsła, a zęby optycznie wydają się mniejsze. Prowadzi to do zaburzenia estetyki biało-czerwonej, czyli zbyt widocznych dziąseł w stosunku do zbyt krótkich koron zębowych. Mówimy wtedy o uśmiechu dziąsłowym, tzw. „GUMMY SMILE”.
W Naszych klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent możemy w prosty sposób odtworzyć harmonię między dziąsłem a zębami, czyli „białą i czerwoną estetyką” tak aby można się było szeroko i bez skrępowania uśmiechać . Proponowany przez nas zabieg nazywa się gingiwoplastyką czyli plastyką dziąseł. Procedura polega na usunięciu nadmiaru dziąsła oraz takim ukształtowaniu linii dziąsłowej, aby wizualnie wyeksponować więcej zęba. Zabieg ten wykonuje się na jednym lub kilku zębach. Jednak za każdym razem zyskujesz naturalny i pełny uśmiech. Zabieg ten wykonujemy za pomocą elektrochirurgicznego noża TCS II. Proponowana procedura jest bezkrwawa, bezpieczna i bezbolesna.

Etapy leczenia

Etap I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RVG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu gingiwoplstyki wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów.
Etap II
Zabieg gingiwoplastyki wykonujemy w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i bezkrwawy. Za pomocą noża elektrochirurgicznego usuwamy nadmiar dziąsła i kształtujemy idealną linię dziąsła. Po zabiegu nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej. Pacjent otrzymuje zalecenia po zabiegowe oraz zestaw profesjonalnych produktów do higieny i pielęgnacji po zabiegu chirurgicznym. Pacjenta umawiamy na wizytę kontrolna za 7 dni.