Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym !

Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym.

Jeżeli ktoś z Was obserwuje na bieżąco nasze profile społecznościowe, na pewno zwrócił uwagę, że zajmujemy się leczeniem paradontozy osoczem bogatopłaytkowym.

Niewątpliwie schorzenia przyzębia wciąż są problemem większości społeczeństwa. Dlatego w naszych klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent zaprojektowaliśmy specjalny klucz wizyt, w celu wykrycia i leczenia chorób przyzębia. Podążając za nowoczesnymi nurtami w stomatologii wdrożyliśmy innowacyjne metody diagnostyki i technologii, które mają na celu zahamowanie rozwoju paradontozy z równoczesnym leczeniem jej skutków.

Czym jest Paradontoza?

Zdecydowanie najważniejszą i najczęstszą przyczyną chorób przyzębia w 99,9% są bakterie bytujące na powierzchni koron i korzeni zębów. Paradontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego poprzez drobnoustroje chorobotwórcze w jamie ustnej, takie jak płytka bakteryjna i kamień nazębny. Pierwsze oznaki zapalenia przyzębia są bardzo często niezauważalne lub niestety bagatelizowane przez pacjenta. Warto zwrócić uwagę, że na początku objawia się zaczerwienieniem i obrzękiem dziąseł, krwawieniem samoistnym i podczas szczotkowania, nitkowania. Niewątpliwie następuje odsłanianie się szyjek zębowych, czemu towarzyszy nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy lub napoje. Nieleczona paradontoza w rezultacie prowadzi do rozchwiania zębów, a w konsekwencji do ich utraty spowodowanej ubytkami kości wokół zębów.

Co możemy Ci zaoferować?

Mając na uwadze zdrowie pacjentów, w naszym Centrum stosujemy najnowocześniejsze, bezpieczne i skuteczne metody leczenia.  W tym celu wykorzystujemy bardzo cenne osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjenta.   Z odpowiednio przygotowanego osocza przygotowujemy elixir, który zawiera niezwykle cenne komórki macierzyste i czynniki wzrostu.  Jest bogate w leukocyty, białka, które ogrywają priorytetową rolę w procesie angiogenezy. Jest bogatym źródłem kolagenu, elastyny, płytkowych czynników wzrostu (warunkujących proces tworzenia i namnażania nowych naczyń oraz stymulowania komórek kostnych). Bezsprzecznie technologia ta, stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii, ortopedii i stomatologii.

Zabieg z użyciem osocza polega na wprowadzeniu go w brodawki i kieszenie dziąsłowe pacjenta. Proces ten, jest dość szybki i całkowicie bezbolesny. Odpowiednio podany wywołuje niezwykle efektywną regenerację tkanek miękkich i twardych w jamie ustnej. Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym w rezultacie daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji tkanek, a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z organizmem człowieka.  Nie wykazuje nietolerancji, alergii czy innych reakcji  immunologicznych.

Etapy leczenia osoczem bogatopłytkowym:

Wizyta I – Wywiad i badanie.

Na pierwszej wizycie przede wszystkim przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy dokładnie stan jamy ustnej. Konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Bezsprzecznie wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej oraz zdiagnozowanie zaawansowania paradontozy. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia obowiązkowo wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów.  Czasami  bardzo ruchome zęby wymagają unieruchomienia za pomocą taśmy z włókna szklanego.

Wizyta II – Zabieg regeneracji.

Podczas drugiej wizyty pobieramy krew pacjenta do specjalnych probówek z czynnikiem wzrostu i odwirowujemy w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Zabieg przeprowadzamy w komputerowym znieczuleniu miejscowym, dlatego procedura ta jest całkowicie bezbolesna. Uzyskane osocze wprowadzamy do kieszonek i brodawek dziąsłowych.  Po wykonanym zabiegu nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają instruktaż higieny jamy ustnej. Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe i profesjonalne preparaty do pielęgnacji jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych.

Wizyta III – Kontrola.

Wizytę kontrolną zalecamy 7 dni po wykonanym zabiegu regeneracji. Nasz lekarz periodontolog ocenia stan przyzębia. Po okresie 3-4 tygodni zalecamy powtórzyć zabieg z wykorzystaniem osocza.

Reasumując, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w przeciwieństwie do standardowych metod leczenia przynoszą ogromne rezultaty i nadzieję pacjentom na zahamowanie rozwoju paradontozy i chorób przyzębia.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych Facebook i Instagram. Codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów.

 

 

Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym Leczenie paradontozy osoczem bogatopłytkowym

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.