Powrót

Diagnostyka

W Naszych klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent kładziemy bardzo duży nacisk na diagnostykę próchnicy. Wykorzystujemy najnowsze technologie do oceny zdrowia Państwa zębów, co pozwala zwiększyć wykrywalność próchnicy o ponad 90%. W tym celu na pierwszej wizycie wykonujemy odpowiednie zdjęcia takie jak: Tomografię CBCT, Pantomogram cyfrowy, zdjęcie Cefalometryczne i cyfrowe zdjęcia zębowe (RVG).

Umów się na wizytę online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Pantomogram jest źródłem bardzo wielu ważnych informacji na podstawie, których jesteśmy w stanie zaplanować etapy leczenia stomatologicznego. Możemy zobaczyć stan wszystkich zębów i sprawdzić: w których zębach jest próchnica, czy są zawiązki zębów stałych lub czy są zęby zatrzymane, które już wyrosły, ale nie wyszły poza tkankę kostną. Na podstawie Pantomogramu i zdjęć RVG oceniamy czy przeprowadzone leczenie kanałowe zębów wykonane jest prawidłowo.

Pantomogram wykonujemy zawsze przed rozpoczęciem leczenia protetycznego aby ocenić stan zębów na których ma zostać wykonana odbudowa protetyczna. Przed chirurgicznym usuwaniem zębów. Na podstawie Pantomogramu lokalizujemy ułożenie korzeni zębowych. W przypadku parodontozy, w celu oceny stopnia jej zaawansowania. Pantomogram i zdjęcie cefalometryczne wykonujemy zawsze przed leczeniem ortodontycznym w celu zbadania ułożenia zębów w kości. Przed leczeniem implantologicznym wykonujemy Pantomogram CBCT 3D w celu sprawdzenia warunków kostnych, w miejscu planowanych implantów. Dodatkowo za pomocą Pantomogramu oceniamy stan stawów skroniowo-żuchwowych i zatok szczękowych. . Radiowizjografia cyfrowa umożliwia dokładną ocenę anatomii tkanek wewnątrz zębów i kości. Wszystkie zdjęcia wykonywane są cyfrowo, co redukuje dawkę promieniowania o 90%, a zdjęcie otrzymujemy natychmiast.

Niestandardowe techniki diagnozowania.

W naszych klinikach do oceny stanu zdrowia zębów wykorzystujemy kamery wewnątrzustne o bardzo wysokiej rozdzielczości. Każdy pacjent czynnie uczestniczy w badaniu jamy ustnej śledząc przebieg leczenia na ekranie monitora LCD.
W naszym centrum stosujemy nowoczesny laser diagnostyczny – Vista Proof umożliwiający wykrycie próchnicy w jej bardzo wczesnym stadium rozwoju, także na powierzchniach stycznych. Działa on na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba.

Etapy dignostyki

Etap I
Wykonujemy zdjęcie Pantomogram lub Pantomogram 3D, celowane punktowo zdjęcia RVG.
Etap II
Przeprowadzamy badanie wewnątrzustne kamerą i laserem Vista Proof.
Etap III
Przedstawiamy plan leczenia pacjentowi na podstawie wykonanych badań.