Powrót

Leczenie dzieci

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent staramy się, aby leczenie Naszych najmłodszych pacjentów przebiegało wesoło i było pozytywnie zapamiętane. Pierwszy kontakt z lekarzem jest wizytą adaptacyjną, mającą na celu zapoznanie się dziecka z naszą kliniką. Wizyty te są bardzo sympatycznie wspominane przez dzieci i zazwyczaj kończą się na krótkiej rozmowie.

W naszej klinice stosujemy najnowsze, innowacyjne na skalę światową metody leczenia próchnicy. Leczenie takie polega na zastosowaniu znieczulenia komputerowego Sleeper One (nowoczesne znieczulenie sterowane przez system komputera) i bezwiertłowego opracowywania próchnicy czyli zastosowania ozonowania lub piaskarki abrazyjnej.

Umów się na wizytę online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Ozonowanie
Właściwości silnie utleniające i dezynfekujące ozonu powodują, że jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Podstawy działania ozonu opierają się na jego właściwościach utleniających. Jako reaktywna forma tlenu reaguje ze związkami organicznymi, powodując ich utlenianie. Mechanizm działania ozonu na komórkę bakterii polega na tym, że niszczy on kolejno ścianę komórkową, błonę cytoplazmatyczną, a na końcu strukturę DNA komórki, co powoduje, że bakterie nie są w stanie uodpornić się na jego działanie. Ozon, jako gaz o właściwościach bakteriobójczych, idealnie wnika we wszystkie powierzchnie struktury zęba, co sprawia, że jest doskonałym środkiem do zabijania bakterii w ubytkach próchnicowych zębów. Szacuje się, że po podaniu ozonu ginie 99% bakterii zgromadzonych na powierzchni zęba. Aplikacja ozonu jest bezbolesna i bezpieczna.

Nasze przemiłe Panie doktor zaopiekują się Twoją pociechą.
Oferujemy bezwiertłowe i bezbolesne metody leczenia próchnicy.

Metoda abrazyjna – Bezpieczeństwo i precyzja podczas leczenia
Metoda ta służy do minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowania ubytku i wyeliminowania próchnicy za pomocą powietrza pod odpowiednim ciśnieniem. Powietrze to wzbogacone jest o ładunek ścierniwa w postaci tlenku glinu. Abrazja jest bardzo bezpieczną metodą leczenia ubytków. Tlenek glinu jest chemicznie obojętny dla naszego organizmu. Wnika w kanaliki nerwowe i zamyka je dzięki czemu opracowywanie zęba jest całkowicie bezbolesne. Jest to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające szybkie i efektywne zabiegi, bez hałasu i wibracji.

Leczenie metodą ozonoterapii jak i metodą abrazyjną odbywa się u osób mających bardzo niski próg wytrzymałości bólowej, kobiet w ciąży jak i dzieci panicznie bojących się wizyt u dentystów. Dzięki tym metodom leczenia nasi mali pacjenci na wizycie w Centrum nie odczuwają bólu, nieprzyjemnych doznań, wibracji, dźwięków i stresu związanego z użyciem wiertła. Dzieci mogą wybrać odpowiednie dla nich kolory wypełnień, a za dzielną postawę podczas wizyty mali pacjenci otrzymują liczne nagrody, niespodzianki oraz dyplomy.
Niezwykle ważne jest, aby zęby mleczne pozostały zdrowe lub wyleczone do momentu naturalnej wymiany uzębienia. Przedwczesne usunięcie (np. na skutek zaawansowanej próchnicy) może spowodować zaburzenia wzrostu kości i spowodować brak miejsca na pojawiające się zęby stałe. Pociąga to za sobą konieczność długotrwałego leczenia ortodontycznego. Także procesy zapalne toczące się w korzeniu zęba mlecznego są nie bez znaczenia dla rozwoju zębów stałych. Ich zawiązki znajdują się w w okolicy korzeni zębów mlecznych i w wyniku toczącego się stanu zapalnego może dojść do poważnych zaburzeń w ich rozwoju.

Częstym problemem u dzieci jest również przerost wędzideł warg lub języka. Wędzidła są to fałdy błony śluzowej, które łączą wewnętrzną powierzchnię warg z kośćmi szczęki albo żuchwy (wędzidła warg) lub w przypadku wędzidła języka – dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Ruchomość warg i języka jest regulowana za pomocą tych wędzideł, dlatego ważny jest ich kształt, grubość oraz miejsce przyczepu. Nieprawidłowości w wyglądzie wędzidła charakteryzują się jego zgrubieniem, trójkątnym, wachlarzowatym kształtem. Nieprawidłowe miejsce przyczepu wędzidła ma miejsce kiedy przyrasta ono zbyt blisko szyjek zębowych bądź też przyrasta do grzbietu wyrostka lub podniebienia. W przypadku wędzidła języka stwierdza się często jego skrócenie co powoduje zbyt małą ruchomość języka i prowadzi do problemów z wymawianiem niektórych głosek, wady wymowy u dziecka oraz upośledza proces rozwoju całego narządu żucia . Przerost lub zbyt niski przyczep wędzidła wargi górnej stanowi przeszkodę w prawidłowym położeniu siekaczy powodując diastemę, która często uważana jest jako duży defekt estetyczny. Obfitość fałd błony śluzowej stwarza również niebezpieczeństwo do powstawania stanów zapalnych dziąseł, przerostów dziąseł, odsłanianie się szyjek zębowych bądź próchnicy. W celu zatrzymania procesu przerostu wędzidła wykonuje się zabieg frenulopastyki czyli plastyki wędzidła. W Centrum Stomatologii i Implantologii Aldent zabiegi przecięcia wędzidła odbywają się za pomocą noża elektrochirurgicznego Perfect TCS II. Zabieg plastyki dziąseł trwa około 2-3 minut, jest całkowicie bezbolesny, bezkrwawy i nie wymaga zaopatrzenia rany szwami chirurgicznymi. Ważne jest aby zabieg frenuloplastyki wykonać jak najwcześniej.
W naszej klinice wizyta dziecka u dentysty jest przyjemnością, a nie traumatycznym przeżyciem. Nasi specjaliści zadbają o to, aby dziecko poczuło się komfortowo i bezpiecznie.

Czy wiesz, że przerośnięte wędziło wargi górnej powoduje szparę między jedynkami?

Etapy leczenia małych pacjentów w CSK Aldent:

Etap I
Wizyta adaptacyjna w klinikach Aldent polega na zapoznaniu się dziecka z lekarzem stomatologiem i kliniką. Zapoznajemy dziecko z podstawowymi narzędziami takimi jak lusterko stomatologiczne. Na pierwszej wizycie wykonujemy przegląd zębów i badanie jamy ustnej.
Etap II
Leczenie próchnicy wykonujemy za pomocą ozonoterapii lub piaskarki abrazyjnej. Dzieci mogą wybrać odpowiednie dla nich kolory wypełnień.
Etap II
Za dzielną postawę podczas wizyty mali pacjenci otrzymują liczne nagrody, niespodzianki oraz dyplomy. Nasze wykwalifikowane higienistki stomatologiczne instruują małych pacjentów jak prawidłowo używać szczoteczki do zębów. Polecamy profesjonalne produkty do pielęgnacji jamy ustnej przeznaczone dla dzieci.