Powrót

Protetyka stomatologiczna Lublin

Wiedza medyczna w zakresie odtwarzania i rekonstruowania braków zębowych obecnie rozwija się bardzo dynamicznie. Protetyka dentystyczna, tzn.- jak uzupełnić brakujące zęby. Należy zrozumieć, że utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Przyjdź do naszej kliniki stomatologicznej w Lublinie, a w profesjonalny sposób zajmie się Tobą nasz lekarz dentysta! Lublin ALDENT S.C. – zapraszamy.

Umów się na wizytę u protetyka online!

Wyślij wypełniony formularz. Zadzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić wizytę.

Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Protetyka jest sztuką medyczną poświęconą odbudowie uszkodzonych zębów lub odtworzeniu braków zębowych, a co za tym idzie sztuką przywrócenia poprawnego i estetycznego wyglądu zgryzu.

W  Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent odtwarzaniem brakujących zębów zajmują się lekarze protetycy. Naszym celem i ambicją jest harmonijne odtwarzanie braków zębowych oraz uświadamianie pacjentom znaczenia posiadania pięknego uśmiechu, za którym idzie sukces, zadowolenie z życia i zdrowia.

W zależności od stopnia utraty zębów naszym Pacjentom proponujemy odpowiedni rodzaj uzupełnienia protetycznego. Odtworzony może zostać nie tylko pojedynczy ząb, ale także szereg zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia, a każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zaniechanie leczenia protetycznego powoduje zwiększenie obciążenia pozostałych zębów, inaczej rozkładają się siły i naprężenia zgryzu, zakłócona jest także funkcja żucia. Zęby sąsiednie w okolicy braku zębowego mogą się pochylać, zaś przeciwstawne „wychodzić” z zębodołu. Następuje szybsze zużywanie się zębów przednich, zanik kości szczęki i żuchwy, oraz powstają zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.

Moim celem i ambicją jest harmonijne odtwarzanie braków zębowych oraz uświadamianie pacjentom znaczenia posiadania pięknego uśmiechu, za którym idzie sukces, zadowolenie z życia i zdrowia - Dr n. med. Małgorzata Majewska-Paradowska
Cyfrowa protetyka - korony pełnoceramiczne.

Korona protetyczna jest uzupełnieniem, pozwalającym odbudować zniszczone zęby. Ma zastosowanie, gdy korony zęba nie da się odtworzyć tradycyjnymi materiałami kompozytowymi. W uproszczeniu koronę można opisać jako precyzyjną czapkę zakładaną na ząb w celu jego wzmocnienia. Aby wykonać koronę protetyczną należy oszlifować ząb, tzn. pomniejszyć go we wszystkich wymiarach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W naszym Centrum wykorzystujemy komputerowe urządzenie Sleeper One, przy pomocy którego lekarz podaje pacjentowi bezbolesne znieczulenie bez użycia strzykawki. Ilość środka znieczulającego jest dozowana elektronicznie, dzięki temu metoda ta jest bezbolesna, bezpieczna i skuteczna.

Należy zrozumieć, że utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia.

W naszym Centrum powyższe cele możemy osiągać dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, czyli bezmetalowym uzupełnienieniom protetycznym takim jak: korony pełnoceramiczne Lava, korony pełnoceramiczne E-Max, licówki porcelanowe, wkłady porcelanowe (inlay) i nakłady porcelanowe (onlay),

Etapy leczenia protetycznego w CSK Aldent:

Wizyta I
Wywiad i badanie
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie protetyczne. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Zdiagnozowanie czy nie ma stanów zapalnych okołowierzchołkowych i czy leczenia kanałowe wykonane są prawidłowe. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia protetycznego wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. Jeśli zęby wymagają dodatkowego leczenia endodontycznego pacjent umawiany jest na leczenie przedprotetyczne w celu przygotowania zębów do odbudowy.
Wizyta II
Szlifowanie zębów
W celu wykonania korony porcelanowej ząb musi zostać oszlifowany czyli pomniejszony w każdym wymiarze. W naszej klinice zabieg wykonywany jest całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu komputerowym. Po oszlifowaniu zęba wykonujemy cyfrowe wyciski protetyczne za pomocą skanera wewnątrzustnego, które wysyłamy elektronicznie do laboratorium protetycznego w celu wykonania korony lub mostu porcelanowego. Czas trwania wizyty to ok 05.- 2h i uzależniony jest od ilości szlifowanych zębów. Na pomniejszone zęby wykonywane są korony tymczasowe.
Wizyta III
Oddanie pracy protetycznej
Trzecia wizyta jest ostatnią wizytą na której nasz lekarz protetyk mocuje pracę protetyczną. Niekiedy wymagana jest wizyta pośrednia przed oddaniem pracy w celu jej przymiarki. Kolor koron protetycznych dobierany jest komputerowo, dzięki czemu możliwe jest dobranie idealnego, naturalnego odcienia pasującego do pozostałych zębów. Czas wykonania odbudowy protetycznej od momentu pobrania wycisków to ok 1-2 tygodnie. Po zakończeniu procedury oddania koron nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają wizytę instruktażową jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pacjent po wizycie otrzymuje produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Od momentu oddania pacjentowi pracy protetycznej zalecane są regularne wizyty co 6 miesięcy.

Odbudowy protetyczne jakie wykonujemy w Naszych Klinikach CSK Aldent:

W naszych klinikach Centrum Somatologii Kompleksowej Aldent oferujemy Państwu rewelacyjny system pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych. Korona pełnoceramiczna wykonywana jest na podstawie skanu komputerowego przeprowadzanego skanerem wewnątrzustnym. Zeskanowany obraz wysyłany jest do specjalnej frezarki, która z małego bloczka wycina odpowiedni kształt korony. Projektowanie i wykonanie prac protetycznych w tej technologii zapewnia idealną szczelność koron, co ma ogromne znaczenie szczególnie w obszarze poddziąsłowym. Podbudową tradycyjnych koron porcelanowych jest metal, który ma ciemne zabarwienie i nie przepuszcza światła przez co efekt estetyczny jest mniej zadowalający. Korony i mosty pełnoceramiczne posiadają idealną głębię koloru i przezierność co nie pozwala odróżnić ich od pozostałych zębów. Światło przenika przez nie tak jak przez prawdziwe zęby co sprawia, że wyglądają naturalnie. W odróżnieniu od tradycyjnych uzupełnień protetycznych zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty nie wywołują alergii. Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona jest nawet trzykrotnie większa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia. Wysoka jakość uzupełnień pełnoceramicznych jest efektem wielu czynników, wśród których należy wymienić krótko- jak i długoczasową wytrzymałość materiału na występujące w jamie ustnej naprężenia czynnościowe. Uzupełnienia pełnoceramiczne charakteryzuje wysoki poziom zgodności biologicznej. Przewodzą ciepło w stopniu znacznie mniejszym niż tradycyjne uzupełnienia metalowo-porcelanowe, a odkładanie płytki nazębnej jest porównywalne z zębami naturalnymi. Nie wykazuje mierzalnej rozpuszczalności czy potencjału alergicznego i nie powoduje podrażnienia tkanek. W naszej klinice korony pełnoceramiczne należą do uzupełnień najczęściej polecanych. Ze względu na swoje właściwości, estetykę oraz dużą wytrzymałość korony te są stosowane zarówno w odcinku przednim jak i w przypadku zębów bocznych oraz prac na implantach. Podsumowując, korony pełnoceramiczne gwarantują: - doskonałą estetykę - doskonałą precyzję wykonania, - wysoką wytrzymałość - bezpieczeństwo – nie powodują alergii - szerokie spektrum zastosowania – korony i mosty oparte na zębach i implantach
W centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent możemy zaproponować Państwu najwyższej jakości odbudowy protetyczne. Korony pełnoceramiczne E-MAX to perfekcyjne rozwiązanie protetyczne pod względem idealnej estetyki i precyzji wykonania. Wykonane w całości z porcelany bez zastosowania podbudowy metalowej bądź cyrkonowej. Pełnokonturowe korony E-MAX są wyjątkowym osiągnięciem w stomatologii, dzięki którym możliwe jest uzyskanie idealnej głębi i przezierności imitującej naturalnego zęba. Dodatkowym atutem jest ich wyjątkowa trwałość i odporność na ścieranie. Wskazaniem do wykonania koron jest odbudowa zniszczonych tkanek zęba oraz niezadawalający wygląd estetyczny, w przypadku gdy występuje szparowatość lub stłoczenie zębów, zaburzenia w budowie anatomicznej tkanek takie jak: przebarwienia, odwapnienia, hipoplazje szkliwa, przebarwienia polekowe i wrodzone, oraz nieestetyczne wypełnienia kompozytowe. Zabieg wykonania koron protetycznych przebiega na dwóch wizytach, jest całkowicie bezbolesny i małoinwazyjny. Podczas oczekiwania na korony ostateczne proponujemy pacjentowi wykonanie koron tymczasowych. Czas oczekiwania na wykonanie koron pełnoceramicznych E-Max w klinikach Aldent to ok 7 dni.
Licówki porcelanowe są to wysublimowane, cienkie nakładki porcelanowe umieszczone na powierzchni wargowej zębów. W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent w Lublinie oferujemy Państwu pięknie wykonane licówki będące mikroskopijnym dziełem sztuki powstałym przy ścisłej współpracy technika dentystycznego z lekarzem dentystą. Licówki porcelanowe stanowią alternatywę dla koron porcelanowych. W przeciwieństwie do koron, opracowując zęba pod licówkę oszczędzamy więcej tkanek. Jest to znacznie mniej destrukcyjne dla zęba niż w przypadku preparacji pod koronę porcelanową. W naszych klinikach za pomocą licówek możemy odmienić całkowicie Twój uśmiech. Dzięki delikatnym płatkom porcelany możemy zmienić kształt, wielkość, długość i przede wszystkim kolor zębów, pokryć rozległe wypełnienia oraz trwałe przebarwienia tkanek zęba. Naszym celem jest aby każdy projekt licówek był idealnie funkcjonalny i dopieszczony w najmniejszych detalach. Wygląd licówek dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki licówkom proponujemy odbudowę protetyczną o najwyższym możliwym do uzyskania efekcie naturalnych zdrowych zębów. Aby uzyskać idealną przezierność i głębię kolor uzupełniania dobieramy przy użyciu komputerowego spektrofotometru VITA Easyshade. Easyshade jest małym, kompaktowym urządzeniem ułatwiającym nam bezbłędne ustalenie koloru zębów sąsiednich, w celu idealnego dopasowania przyszłego uzupełnienia protetycznego. Ten spektrofotometryczny przyrząd emituje, a następnie rejestruje fale świetlne odbite od tkanek zęba i zapisuje je w postaci danych cyfrowych. Sugerujemy pacjentowi najlepsze rozwiązanie, jednak to pacjent podejmuje ostateczną decyzję o kolorze przyszłego uzupełnienia. Oddawanie istoty naturalnego piękna to dla nas największe wyzwanie.
Na specjalne życzenie naszych pacjentów w klinikach CSK Aldent w Lublinie jako jedyni wykonujmy korony w całości wykonane ze złota. Efekt robi wrażenie!
Korona protetyczna jest uzupełnieniem, pozwalającym odbudować zniszczone zęby. Ma zastosowanie, gdy korony zęba nie da się odtworzyć tradycyjnymi materiałami kompozytowymi. W uproszczeniu koronę można opisać jako precyzyjną czapkę zakładaną na ząb w celu jego wzmocnienia. Aby wykonać koronę protetyczną należy oszlifować ząb, tzn. pomniejszyć go we wszystkich wymiarach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W naszym Centrum wykorzystujemy komputerowe urządzenie Sleeper One, przy pomocy którego lekarz podaje pacjentowi bezbolesne znieczulenie bez użycia strzykawki. Ilość środka znieczulającego jest dozowana elektronicznie, dzięki temu metoda ta jest bezbolesna, bezpieczna i skuteczna.
Mosty protetyczne są to stałe uzupełnienia, które odtwarzają brakujące zęby pacjentów. Aby możliwe było wykonanie mostu pacjent musi posiadać własne zęby przed i za luką, która ma być uzupełniona. Zęby te tzw. filary mostu, są odpowiednio przygotowywane aby umocować korony protetyczne. Jeśli pacjent nie posiada własnych zębów, które mogłyby służyć za filary, niezbędne jest wcześniejsze wszczepienie implantów. Następnie kilka połączonych ze sobą koron tworzących most, cementujemy na stałe na zęby filarowe. Zalety mostów: -są umocowane na stałe, -siły żucia w moście przenoszone są bezpośrednio na korzenie zębów lub na implanty a nie na dziąsła jak w przypadku protez ruchomych, -kształt przęsła mostu przypomina własne zęby pacjenta, -dzięki użyciu wysokiej jakości porcelany zęby w moście są odporne na ścieranie i przebarwienia, -zastosowanie wysokiej klasy materiałów wyciskowych przygotowywanych w elektronicznym mieszalniku Dynamix oraz sterowanych komputerowo pieców do napalania porcelany gwarantuje wysoką precyzję wykonania mostów porcelanowych. Mosty protetyczne dzieli się w zależności od rodzaju koron, z którego zostały wykonane. Mogą to być: -mosty pełnoceramiczne (wykonane z koron cyrkonowych LAVA), -mosty porcelanowe (wykonane z koron porcelanowych na metalu lub z koron porcelanowych na złocie). -mosty oparte na implantach W zależności od rodzaju wybranych koron mosty protetyczne różnią się estetyką, wytrzymałością mechaniczną, trwałością i ceną.
W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent wykonujemy nowoczesne odbudowy zębów za pomocą wkładów koronowych, które zastępują tradycyjne wypełnienia kompozytowe. Wkłady koronowe, są to uzupełnienia protetyczne, wykonywane w przypadku rozległych ubytków tkanek w zębach trzonowych oraz przedtrzonowcych. Stanowią one doskonałą, estetyczną alternatywę wypełnienia  kompozytowego zęba wykonanego metodą tradycyjną, czyli zachowawczą. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba. W zależności od rozmiaru ubytku stosujemy trzy rodzaje wkładów porcelanowych, są nimi inlay, onlay i overlay. Wkład inlay wykonujemy jeżeli ubytki uzębienia dotyczą tylko powierzchni żującej zęba bez zajęcia guzków. Ich  cechą jest to że nie pokrywają całej powierzchni żującej. Nakłady onlay wykonujemy w przypadku kiedy konieczne jest odbudowanie guzków zęba. Nakłady overlay wykonujemy zaś kiedy zniszczenie zęba jest poważne i zdrowe zostają tylko ściany zęba bez górnej powierzchni żującej. Wypełnienia mogą być wykonywane z porcelany, ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale mogą być wykonywane również ze stopów złota. Odbudowa zęba wkładem koronowym przynosi znacznie lepsze efekty niż założenie standardowego wypełnienia kompozytowego. Uzupełnienie wykonywane jest w laboratorium protetycznym, dzięki czemu uzyskujemy idealnie odwzorowaną powierzchnię zęba oraz znacznie lepszą trwałość poprzez fakt wykonania ich w jednym kawałku. Procedura ta sprawia, że są one znacznie wytrzymalsze na siły żucia i przeciążenia oraz lepiej dopasowują się do warunków w jamie ustnej. Częstym problemem przy odbudowie zęba wypełnieniem jest odwzorowanie punktów stycznych między zębami. Nakład koronowy zapewnia szczelniejsze przyleganie zębów do siebie, czego efektem jest brak zalegania pokarmów w przestrzeniach międzyzębowych.
W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent w Lublinie oferujemy Państwu wysokiej jakości protezy zębowe. Zęby pełnią bardzo ważną rolę w jamie ustnej. Odpowiedzialne są za odgryzanie pożywienia oraz jego prawidłowe i dokładne rozdrabnianie. Stanowią także podparcie dla skóry, która nie opada, a przez to nie powstają zmarszczki. Istotną rolę ogrywa również aspekt estetyczny, ponieważ brak zębów powoduje wstyd i ograniczanie uśmiechania się. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia, a każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zaniechanie leczenia protetycznego powoduje zwiększenie obciążenia pozostałych zębów, inaczej rozkładają się siły i naprężenia zgryzu, zakłócona jest także funkcja żucia. Zęby sąsiednie w okolicy braku zębowego mogą się pochylać, zaś przeciwstawne „wychodzić” z zębodołu. Następuje szybsze zużywanie się zębów przednich, zanik kości szczęki i żuchwy, oraz powstają zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych. Protezy zębowe są to ruchome uzupełnienia protetyczne, pozwalające odtworzyć stracone zęby. Protezy zębowe mogą być częściowe lub całkowite czyli zastępować jeden ząb, kilka bądź całe uzębienie.