Implantologia


Centrum Stomatologii Kompleksowej

Implanty – Trzecie zęby!

Implantologia jest to nauka o wprowadzaniu implantów. W obecnych czasach coraz większa grupa pacjentów z brakami w uzębieniu decyduje się na odbudowę za pomocą implantów zębowych.  Uzupełnienia protetyczne takie tak korony, mosty lub protezy wykonuje się obecnie coraz rzadziej właśnie z powodu implantów. Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent oferuje Państwu najwyższej jakości implanty estetyczne. Implant wykonany jest w całości z tytanu, który jako pierwiastek jest obojętny dla organizmu człowieka,ma on kształt małej śrubki o specjalnie przygotowanej powierzchni umożliwiającej osteointegrację (zrost z kością). Implant wprowadzany jest chirurgicznie do szczęki lub żuchwy i zrasta się w 100% z kością pacjenta, gdzie spełnia funkcję sztucznego korzenia zęba, tworząc stabilną i trwałą podstawę, na której mocuje się koronę protetyczną. Po 4-6 miesięcznym okresie gojenia zachowuje się dokładnie tak jak korzeń własnego zęba. Ząb odbudowany na implancie wygląda naturalnie i nie jest podatny na próchnicę. W klinikach CSK Aldent zabieg implantacji jest mało inwazyjny i bezbolesny dzięki nowoczesnym technikom. Wykonuje się go w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Zabiegi wprowadzania implantów poprzedzamy dokładną diagnostyką z wykorzystaniem tomografii komputerowej CT. Dzięki temu badaniu przeprowadzona implantacja jest mało inwazyjna dla pacjenta i bardzo bezpieczna oraz umożliwia nam maksymalne wykorzystanie podłoża kostnego, jakie występuje u danego pacjenta. Implanty nie tylko skutecznie zapobiegają zanikowi tkanki kostnej, ale również stymulują jej rozwój. Implant tworzy fizyczne obciążenie a tym samym wspomaga naturalny wzrost kości wokół niego.

W przypadku, gdy podłoże kostne pacjenta nie pozwala wykonać nam zabiegu implantacji, stosujemy techniki regeneracji kości za pomocą biomateriałów lub innowacyjnej metody z użyciem czynników wzrostu uzyskanych z krwi pacjenta.
Rozwój współczesnej stomatologii to nowoczesne, zaawansowane metody leczenia regeneracyjnego tkanek miękkich i tkanki kostnej. Często duży deficyt tkanek miękkich i twardych jest rezultatem zniszczenia kości przez stany zapalne okołowierzchołkowe, choroby przyzębia-paradontozę, bądź uszkodzenia tkanek podczas ekstrakcji zębów. Zabieg regeneracji kości polegający na wykorzystywaniu własnej krwi pacjenta jest bezpieczną i prostą metodą wpływającą na przebieg gojenia. W wyniku procedury pobrania własnej krwi pacjenta i odwirowania w wirówce w ściśle określonych parametrach otrzymywana jest fibryna bogatopłytkowa (PRF). Membrana fibrynowa jest autogenną matrycą otrzymywaną z koncentratu płytek krwi pacjenta i ma za zadanie stymulować wzrost kości i gojenie tkanek miękkich. Stosowana jest u pacjentów w celu odtwarzania struktur tkankowych w trudnych anatomicznie rejonach jamy ustnej. Jest bogata w leukocyty, białka, które ogrywają znaczącą rolę w procesie angiogenezy. Jest źródłem kolagenu, elastyny, płytkowych czynników wzrostu (warunkujących proces tworzenia i namnażania naczyń oraz stymulowania komórek kostnych). Zaletą tego autologicznego biomateriału jest powolne, ponad 7 dniowe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu komórek co daje najlepsze wyniki gojenia i regeneracji powodując przyspieszone zabliźnianie, zamknięcie rany.
Dlatego osocze bogatopłytkowe ma tak ogromne zastosowanie w chirurgii i implantologii szczególnie w procedurach klinicznych wymagających zabiegów augmentacyjnych przy niedoborach tkanek kostnych.
Fibryna bogatopłytkowa, która charakteryzuje się wysoką skutecznością w stymulacji wzrostu kości wykorzystywana jest również w leczeniu paradontozy, w zabiegach Sinus Lift (polegających na podnoszeniu zatoki szczękowej), w przeszczepach tkanek miękkich, w regeneracji zębodołów poekstrakcyjnych, oraz w celu wspomagania gojenia ran.

Konsekwencje braku zębów tylko na początku są niegroźne, w rzeczywistości jest to szereg następstw takich na przykład jak :

  • zanik kości szczęki i żuchwy- nadaje twarzy przedwcześnie starczy wygląd,
  • nieatrakcyjny uśmiech,
  • brak kontaktu zębów, co prowadzi do zaburzeń w zwarciu i rozdrabnianiu pokarmów,
  • pochylanie się zębów sąsiednich, które chcą zamknąć szparę po utraconym zębie,
  • wykorzenianie się zębów przeciwstawnych, które dążą do kontaktu z utraconym zębem,
  • szybsze zużywanie się zębów przednich,
  • zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych,

Korony na implantach imitują naturalne zęby, przywracają naturalny komfort i zapobiegają wszystkim wymienionym konsekwencjom oraz hamują zanik kości.

     

Prezentacja implantów marki AB Dental

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najwygodniejszą formą odbudowy braków zębowych, pozwalającą na uzyskanie estetyki i komfortu odpowiadającym zębom własnym. Implanty doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku braku jednego jak i kilku zębów.

Implant stomatologiczny wykonany jest z tytanu, ma on kształt małej śrubki o specjalnie przygotowanej powierzchni umożliwiającej osteointegrację (zrost z kością). Implant zostaje umieszczony w kości szczęki bądź żuchwy, gdzie spełnia funkcję sztucznego korzenia zęba, tworząc stabilną i trwałą podstawę, na której mocuje się koronę protetyczną.

W naszym Centrum pracujemy na nowoczesnych i sprawdzonych systemach implantologicznych, które zapewniają doskonałe efekty leczenia. W naszej ofercie posiadamy m. in. implant ze złotą szyjką, który niweluje efekt tzw.”sinego dziąsła”.

Mikroimplanty

Miniimplanty MDI Miniimplanty firmy IMTEC, znane również jako implanty MDI, są samogwintującymi się, wykonanymi ze stopu tytanu implantami, charakteryzującymi się ...

Biomateriały

Podczas wszczepiania implantów coraz większe znaczenie odgrywają zagadnienia funkcjonalne i estetyczne. Oznacza to, że regeneracja kości staje się niezbędna w ...

Implanty

Nieprzestrzeganie higieny jamy ustnej jest częstym powodem ekstrakcji zębów. Konsekwencje braku zębów tylko na początku są niegroźne, w rzeczywistości jest ...

Implanty

Nieprzestrzeganie higieny jamy ustnej jest częstym powodem ekstrakcji zębów. Konsekwencje braku zębów tylko na początku są niegroźne, w rzeczywistości jest ...