MIKROIMPLANTY

Mikroimplanty są samogwintującymi się, wykonanymi ze stopu tytanu implantami, charakteryzującymi się bardzo małymi rozmiarami. Ich średnica nie przekracza 3mm. Standardowo używane są implanty o średnicy 1,8mm, 2,1mm i 2,4mm i długości 10mm, 13mm, 15mm lub 18mm.

Mikroimplanty pełnią rolę korzenia zęba i są stosowane głównie wtedy, gdy wszczepienie tradycyjnych implantów jest niemożliwe. Przeznaczone są w przypadku uzupełnienia wąskich przestrzeni międzyzębowych po utracie jednego zęba lub u pacjentów u których jest zbyt mało kości, by wszczepić tradycyjny implant. Ze względu na małoinwazyjność zabiegu miniimplanty polecane są również dla osób starszych lub cierpiących na różnego rodzaju choroby, dla których standardowy zabieg jest przeciwskazany ze względu na duże obciążenie dla organizmu.

Wszczepienie mikroimplantów jest bezpieczne, bezbolesne i małoinwazyjne. Zabieg wykonywany jest w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu uraz błony śluzowej i kości jest bardzo mały dlatego bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

Najczęściej mikroimpkanty wykorzystywane są do stabilizacji protez całkowitych. Główka takiego implantu ma kształt kulki, na której podczas zakładania protezy zatrzaskuje się gumowy O-ring umieszczony w metalowej matrycy. Rodzaj matrycy i O-ringu warunkuje siłę utrzymania protezy. Konstrukcja systemu wyklucza niekorzystne, bezpośrednie obciążenie implantów, wykorzystując równomierne, śluzówkowe podparcie protezy. Ta minimalnie inwazyjna technika umożliwia szybką stabilizację protezy u pacjentów.

Mikroimplanty mają również zastosowanie w ortodoncji. Zabieg polega na umieszczeniu implantu w kości między zębami i oparciu na nim wyciągu ortodontycznego, którego zadaniem jest przesunięcie zęba w pożądanym kierunku. Mikroimplanty są na tyle małe, że nie powodują uszkodzeń kości i mogą być łatwo usunięte po spełnieniu swojego zadania. Cechą charakterystyczną tytanowej śrubki jest specjalna główka, która umożliwia umocowanie ortodontycznych systemów.

Wśród zalet mikromimplantów należy również wymienić krótszy czas leczenia ortodontycznego, wykonanie drobnych korekt zgryzu bez konieczności zakładania aparatu stałego na wszystkie zęby oraz leczenie skomplikowanych przypadków wymagających do tej pory leczenia ortodontyczno-chirurgicznego.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.