Stomatologia estetyczna


Wybielanie zębów

W Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent stosujemy nowoczesne systemy do wybielania zębów. Zaufało nam wielu pacjentów. Wybielacze są bezpieczne dla Twoich zębów i dziąseł, a efekty wybielania przy użyciu systemu są widoczne już po kilku dniach.

Jak długo moje zęby pozostaną białe?
Zęby wybielane profesjonalnie pozostają białe przez długi czas. Okres ten wydłużą regularne profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz właściwa higiena jamy ustnej.

Jak szybko zobaczę efekt?
Większość pacjentów widzi efekt wybielania już po kilku dniach. Jednym z warunków sukcesu jest stosowanie się do wskazówek określonych przez lekarza.

Czy konieczne jest angażowanie lekarza stomatologa w proces wybielania?
Zastosowanie profesjonalnych preparatów wybielających pod opieką lekarza pomoże w uzyskaniu w krótszym czasie optymalnego efektu wybielania, a więc jasnego i naturalnie wyglądającego uśmiechu. Ograniczy także ryzyko wystąpienia ewentualnych komplikacji w procesie wybielania. Zapytaj o skuteczne wybielanie w CSK Aldent już dzisiaj.

Wybielacze zakupione w sklepie czy profesjonalne wybielanie zębów?
Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie pod opieką lekarza stomatologa daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej. W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Wybielanie prowadzone przez lekarza zapewnia również bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest to możliwe tylko w gabinecie, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym ich przygotowaniem.

Czy wypełnienia, które mam w zębach też zostaną wybielone?
Żaden materiał do wybielania nie oddziałuje na wypełnienia („plomby”, korony, licówki). To jeszcze jeden argument przemawiający za odbyciem konsultacji z lekarzem stomatologiem, który podpowie Ci najlepsze rozwiązanie, co doprowadzi do poprawy estetyki Twojego uśmiechu.

Co powoduje przebarwianie zębów?
Zęby ciemnieją wraz z wiekiem. Szybkość tego procesu zależy od cech genetycznych odziedziczonych przez pacjenta oraz zwyczajów związanych z higieną jamy ustnej. Istnieje jednak wiele substancji, które przyspieszają ten proces, np. kawa, herbata, papierosy, kolorowe napoje, czy żywność zawierająca barwniki.

Jak działają profesjonalne materiały do wybielania zębów?
Wybielacze neutralizują przebarwienia. Po nałożeniu ich na zęby wydziela się tlen, który przenika do szkliwa i reaguje z substancjami odpowiedzialnymi za przebarwienia. Rezultatem jest jaśniejszy oraz naturalnie wyglądający uśmiech.

Jak zacząć?
Proces wybielania należy zacząć od konsultacji z lekarzem stomatologiem, który wskaże najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wybielanie powinno być poprzedzone profesjonalnym oczyszczeniem zębów.

 

Czym jest wybielanie zębów

Mało kto może pochwalić się idealnie białym uśmiechem. Osad i przebarwienia na zębach to często wynik nieodpowiedniej diety, niedostatecznej higieny, picia czerwonego wina, spożywania kwaśnych owoców i soków owocowych, kawy, herbaty czy palenia papierosów. Niestety niekiedy nieestetyczny odcień to też rezultat zażywania pewnych grup leków, np. antybiotyków z grupy tetracyklin (szczególnie w dzieciństwie). Na to wszystko nakłada się jeszcze niedostateczne czyszczenie albo w ogóle zapominanie o myciu zębów po jedzeniu. Odkładająca się płytka nazębna, twardniejąc, tworzy kamień nazębny, który nadaje naszemu uśmiechowi żółtawy odcień. Taki osad jest niemożliwy do usunięcia w domowych warunkach. Właśnie dlatego wybielanie zębów (np. w naszym gabinecie w Lublinie) rozpoczyna się często od usunięcia kamienia.

Ciemniejszą barwę mają też z reguły zęby martwe, połamane, wykruszone, z rozległymi wypełnieniami oraz pościerane – z dużymi brakami w szkliwie. Osłabione są też zazwyczaj zęby osób starszych. To właśnie w nich przez cienką warstwę szkliwa prześwituje zębina, która ma ciemniejszy, często żółtawy odcień. Z czasem w szkliwie dochodzi również do maleńkich pęknięć. Sprzyjają one odkładaniu się osadów i barwników z produktów spożywczych oraz tytoniu. Przez to zęby nabierają szarego lub brunatnego koloru, stają się matowe i w efekcie konieczne okazuje się ich wybielanie (np. w gabinecie Aldent w Lublinie).

Obecnie na rynku są dostępne liczne preparaty do wybielania zębów w warunkach domowych. Nie ma się jednak co łudzić, że efekty uzyskane przy ich pomocy będą tak spektakularne, jak po zabiegu w profesjonalnym gabinecie. Dostępne w aptece czy drogerii środki nie usuną przebarwień i plam. Samodzielne rozjaśnianie zajmie wiele czasu, zapewne kilka tygodni, a zęby staną się tylko trochę jaśniejsze i to na okres najwyżej kilku miesięcy. Właśnie dlatego lepiej zdecydować się na wybielanie zębów u stomatologa (np. w Lublinie w centrum Aldent). Taka metoda okaże się nie tylko trwalsza, ale też bezpieczniejsza, gdyż specjalista dobierze właściwą dawkę preparatu wybielającego, a cały zabieg będzie odbywał się pod kontrolą lekarza.

W CSK Aldent naszym pacjentom oferujemy trzy metody wybielania:

  • metoda gabinetowa z użyciem lampy diodowej: pacjent wybiela się na 1-2 wizytach w gabinecie, w ciągu 30-40 minut. Przy metodzie tej stosujemy profesjonalny żel wybielający o dużym stężeniu H2O2, który zapewnia szybki efekt wybielający.
  • metoda nakładkowa: pacjent otrzymuje indywidualne nakładki do wybielania, do których aplikujemy profesjonalny wybielający żel stomatologiczny o mniejszym stężeniu H2O2. Wybielanie trwa 3-4 sesje po 3-4 godziny każda.
  • wybielanie martwych zębów: polega na aplikacji do wnętrza martwego zęba odpowiedniego preparatu w celu przywrócenia mu koloru zębów sąsiednich

SLT- Stomatologiczny Lift Twarzy

Dzięki nowoczesnej metodzie SLT bez interwencji chirurga plastycznego można poprawić sobie profil całej twarzy. SLT zaczyna się od podstaw, ważna ...

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to ww ostatnim czasie bardzo modny sposób na podkreślenie swojego uśmiechu i zaakcentowanie własnej osobowości. Do wyboru jest ...

Wybielanie zębów

W CSK Aldent pracujemy z nowoczesnymi systemami do wybielania zębów. Zaufało nam wielu pacjentów. Wybielacze są bezpieczne dla Twoich zębów ...

Profesjonalne Oczyszczanie Zębów (POZ)

W klinikach Aldent profesjonalne oczyszczanie zębów (POZ) wykonujemy w ciągu jednego spotkania z pacjentem. Zabieg ten trwa około 20-30 min. ...

Korony pełnoceramiczne LAVA

Firma 3M logo opracowała rewelacyjny system pełnoceramicznych uzupełnień LAVA™, który jak sami sprawdziliśmy daje znakomite efekty i satysfakcję pacjentom. Tradycyjne ...

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są to cienkie nakładki porcelanowe umieszczone na powierzchni wargowej zębów. Licówki ceramiczne stanowią przede wszystkim alternatywę dla koron ...

Zmiana kształtu zębów

Pacjenci często są niezadowoleni z kształtu swoich zębów. Czasem można im pomóc w prosty sposób, zmieniając kształt zębów materiałem kompozytowym ...

Mikrochirurgia estetyczna

Czasami podczas uśmiechu uwidacznia się zbyt dużo dziąsła, a zęby optycznie wydają się mniejsze. Mówimy wtedy o uśmiechu dziąsłowym, tzw. ...