Komfortowe protezy na implantach

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent w Lublinie oferujemy Państwu wysokiej jakości protezy zębowe.

Protezy zębowe są to ruchome uzupełnienia protetyczne, pozwalające odtworzyć stracone zęby. Protezy zębowe mogą być częściowe lub całkowite czyli zastępować jeden ząb, kilka bądź całe uzębienie. W naszym Centrum wykonujemy wysokiej jakości protezy akrylowe wykonane z najlepszych materiałów. Kolor, kształt i wielkość zębów dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta. Cenne są dla Nas oczekiwania pacjentów co do wyglądu i funkcjonalności ich protez, dlatego każdy etap wykonywania protezy jest szczegółowo omawiany z pacjentem. Czas wykonania uzupełnień to ok 1-2 tygodnie i odbywa się na czterech wizytach.
Protezy elastyczne acetalowe
W klinikach Aldent oferujemy alternatywę dla standardowych protez akrylowych czyli protezy elastyczne acetalowe
Protezy elastyczne acetalowe wykonane są z materiału termoplastycznego odpornego na zginanie. Protezy wykonane z tego materiału idealnie dopasowują się do kształtu jamy ustnej. Dzięki temu proteza jest dużo bardziej odporna na odkształcenia. Materiał ten jest lekki i elastyczny, dlatego protezy z niego wykonane są dużo cieńsze i mniejsze od standardowych protez akrylowych. Ma to również wpływ na konstrukcję protezy, w związku z lekkością acetalu nie ma konieczności pokrywania całego podniebienia płytą dzięki czemu czucie smaku nie jest zaburzone. Acetal nie powoduje alergii. Jest odporny na wysoką temperaturę, więc nie będzie się odkształcał podczas jedzenia gorących pokarmów. Protezy są bardzo komfortowe i estetyczne zarazem, przez co cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentów. Idealnie przylegają do tkanek w jamie ustnej, nie ma konieczności stosowania dodatkowych klejów. Polecamy je szczególnie pacjentom z całkowitym bezzębiem.

PROTEZY OPARTE NA IMPLANTACH
Alternatywą dla protez ruchomych akrylowych i acetalowych są protezy oparte na implantach. W naszych kliniakach należą do rozwiązań najbardziej polecanych. Komfort użytkowania protez opartych na implantach porównywalny jest do użytkowania stałych prac protetycznych. Wykonanie uzupełnienia w postaci protezy na implantach poprzedzone jest zabiegiem chirurgicznym, mającym na celu wprowadzenie odpowiedniej ilości implantów. Ich ilość uzależniona jest od warunków kostnych pacjenta. Główka takiego implantu ma kształt kulki, na której podczas zakładania protezy zatrzaskuje się gumowy O-ring umieszczony w metalowej matrycy. Rodzaj matrycy i O-ringu warunkuje siłę utrzymania protezy. Konstrukcja systemu wyklucza niekorzystne, bezpośrednie obciążenie implantów, wykorzystując równomierne, śluzówkowe podparcie protezy. Ta minimalnie inwazyjna technika umożliwia szybką stabilizację protezy u pacjentów. Protezy oparte na implantach są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów borykających się z problemem niekomfortowej i wypadającej protezy. Dzięki stabilizacji protez na implantach jesteśmy wstanie zagwarantować Naszym pacjentom zadowolenie na długie lata.

Etapy wykonania protez zębowych:
Etap I/ Krok I/Wizyta I
Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie protetyczne. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Zdiagnozowanie czy nie ma stanów zapalnych okołowierzchołkowych i czy leczenia kanałowe wykonane są prawidłowe. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia protetycznego wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. W przypadku całkowitego bezzębia również wykonujemy kontrolny Pantomogram w celu kontroli czy nie ma pozostawionych korzeni zębowych po wcześniejszych ekstrakcjach.
ETAP II/ KROK II
W celu wykonania protez zębowym w pierwszym etapie Nasi lekarze pobierają wyciski w celu odwzorowania warunków w jamie ustnej. Wyciski odlewane zostają w laboratorium protetycznym gdzie technik wykonuje tak zwane wzorniki i ewentualnie łyżki indywidualne. Na kolejnej wizycie w klinice Nasi specjaliści rejestrują warunki zgryzowe pacjenta. Pacjent na tym etapie może przekazać Nam swoje oczekiwania co do wyglądu, wielkości, kształtu i koloru zębów. Informacje te przekazujemy technikowi, który wykona kolejny etap jakim jest ustawienie zębów w protezie. Cały proces przygotowania uzupełnienie protetycznego odbywa się przy ścisłej współpracy naszych lekarzy z technikiem protetycznym i w szczególności z pacjentem. Na etapie przymiarki lekarz kontroluje prawidłowy zgryz a pacjent może zgłosić swoje uwagi co do wyglądu ogólnego zębów. Jeśli pacjent nie wnosi poprawek i akceptuje ustawienie zębów, technik wykonuje protezy na gotowo.
ETAP III/KROK III
Na ostatniej wizycie w naszym Centrum lekarz oddaje pacjentowi protezy wykonane ze szczególną starannością. Nasze higienistki przeprowadzają z pacjentem instruktaż jak dokładnie dbać i pielęgnować protezy zębowe. Pacjent otrzymuje zestaw profesjonalnych produktów do pielęgncji uzupełnienia i umawiany zostaje na wizytę kontrolną.
W przypadku wykonania protez opartych na implantach procedura jest podobna. Poprzedza ją jedynie zabieg chirurgiczny na którym wprowadzane są implanty. A na etapie wykonywania protez dodatkowo Nasz lekarz implantolog dostosowuje odpowiednie łączniki, na których oparta będzie proteza. Na ostatniej wizycie zaś proteza na implantach zostaje obsadzona na zatrzaskach za pomocą specjalnej masy.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.