Korony pełnoceramiczne LAVA

Firma 3M logo opracowała rewelacyjny system pełnoceramicznych uzupełnień LAVA™, który jak sami sprawdziliśmy daje znakomite efekty i satysfakcję pacjentom.

Tradycyjne korony zawierające metal mają ciemne zabarwienie, nie przepuszczają światła i wyglądają mało estetycznie.

W przeciwieństwie do nich korony i mosty Lava zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych, że nie można ich odróżnić od naturalnych zębów. Za każdym razem kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy

Światło przenika przez odbudowy Lava, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie.

W naszym gabinecie wykonujemy następujące rodzaje uzupełnień protetycznych opartych o system Lava ™

pojedyńcze korony
korony zespolone
korony z przęsłem
mosty na wkładach
nadbudowy do implantów
Mosty Meryland
Mosty do 6 punktów
Korony wewnętrzene w koronach tleskopowych
W odróżnieniu od tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava nie wywołują alergii.

Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona i most Lava, jest nawet trzykrotnie większa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia.

Na dowód wysokiej jakości na każdą podbudowę Lava™ pacjent otrzymuje certyfikat z 5-letnią gwarancją.

Trwałość uzupełnień LAVA jest efektem wielu czynników, wśród których należy wymienić krótko- jak i długoczasową wytrzymałość materiału na występujące w jamie ustnej naprężenia czynnościowe. Niezwykle wysoka wytrzymałość uzupełnień Lava wynika z zastosowania odpowiedniej, wysoko oczyszczonej cyrkonii, którą frezuje się w stanie wstępnego wypalania. Dzięki temu Lava nadaje się do wykonania rozległych prac, zarówno w przednim jak i bocznym odcinku łuków zębowych.

Uzupełnienia LAVA charakteryzuje wysoki poziom zgodności biologicznej. LAVA przewodzi ciepło w stopniu znacznie mniejszym niż tradycyjne uzupełnienia metalowo-porcelanowe, a odkładanie płytki nazębnej jest porównywalne z zębami naturalnymi. Zastosowana cyrkonia nie wykazuje mierzalnej rozpuszczalności czy potencjału alergicznego i nie powoduje podrażnienia tkanek.

Posiadamy certyfikaty autoryzacji wydane przez przedstawicielstwo LAVA w Polsce, potwierdzające kwalifikacje naszych lekarzy protetyków wykonujących korony i mosty pełnoceramiczne w tym systemie

 

Profesjonalne oczyszczanie zębów
2016-02-02
oczyszczaniezebow
Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) profesjonalnymi skalerami ultradźwiękowymi z oświetleniem Led-owym
/static/b24/2016/05/42cf3467230d6939b304ad3678f508a4.jpg
Skaling to procedura, którą można zdefiniować jako usunięcie kamienia nazębnego, miękkich (plaque) i twardych złogów z powierzchni zębów. Procedurę tę można przeprowadzić na powierzchni nad i poddziąsłowej zęba.

Usuwanie złogów naddziąsłowych powinno być częścią każdej profesjonalnej procedury oczyszczania zębów. Technologia EMS Piezon? zapewnia skrócenie czasu tej procedury, zapewnia większy komfort pacjenta i jest tańsza niż wykonywana w inny sposób.

Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na kontrolę ruchu w przód i w tył końcówek Piezon, dentysta może przeprowadzić zabieg delikatnie, a jednocześnie efektywnie.

Bardzo ważne jest, aby stosować precyzyjne techniki pracy, aby wykorzystać wszystkie korzyści płynące ze stosowania tej technologii.

W porównaniu z procedurami prowadzonymi przy użyciu narzędzi ręcznych, urządzenia i końcówki do skalingu Piezon? nie tylko oszczędzają czas i są bardziej przyjemne dla pacjenta, ale także powodują mniejsze zmęczenie operatora.

Piaskowanie-usuwanie osadów nazębnych przy pomocy piaskarek profilaktycznych Air Flow Handy 2+
Urządzenie pracuje zarówno z AIR-FLOW? Prophylaxis Powder, króry jest specjalnie preparowanym dwuwęglanem sodu, jak i z CLINPRO? PROPHY POWDER, który jest proszkiem opartym na glicynie, dostosowanym do pracy w okolicy poddziąsłowej. Air-Flow 2+jest urządzeniem charakteryzującym się wysoką wydajnością i efektywnością w usuwaniu osadów i płytki.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.