Mezoterapia

Biorewitalizaja- niezawodne zabiegi na poprawę skóry i włosów (mezoterapia igłowa)

Organem najbardziej zdradzającym oznaki upływu czasu jest skóra, a przede wszystkim obszary zawsze widoczne: twarz, szyja, dekolt i dłonie. Biorewitalizacja skóry należy do zabiegów coraz częściej stosowanych w medycynie estetycznej.

Jest to zabieg ambulatoryjny, który nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego. Mezoterapia polega na podaniu w głąb skóry roztworów zawierających substancje regenerujące i rewitalizujące drogą iniekcji -zastrzyków. Biorewitalizacja nie tylko sprzyja poprawie jakości i wyglądu skóry, coraz częściej jest też stosowana do zahamowania procesów wypadania i przerzedzania się włosów. Zabiegi rewitalizacji poprawiają cechy fizjologiczne tkanek i pozwalają na szybszą odbudowę skóry po peelingu, miniliftingu lub liftingu, na przedłużenie efektu działania wypełniacza lub innych technik (laser, abrazja, mała chirurgia itd.) Najważniejszą zasadą dobrej biorewitalizacji jest: „primum non nocere”. W tym wypadku oznacza to stosowanie bezpiecznych produktów, przebadanych i odpowiadających obowiązującym norm. Istotną cechą, jaką należy brać pod uwagę, jest efektywność preparatu. Zgodnie z najnowszymi tendencjami biorewitalizacji ma ona polegać na stymulacji komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej, tak aby mogły odbudować w skórze jej autogenne składniki, a nie dostarczaniu z zewnątrz brakujących komponentów skórnych (kolagenu, kwasu hialuronowego, glikoprotein itp.) Takie substancje stymulujące komórki skóry są dużo lepiej tolerowane, ponieważ pozostają we wzajemnej równowadze fizjologicznej i nie występuje przedawkowanie któregoś z komponentów.

Nowa, oryginalna gama materiałów medycznych naturalnego pochodzenia, to owoc badań laboratorium bio-farmaceutycznego Mastelli. Polinukleotydy i kwas hialuronowy to substancje fizjologiczne, obecne w komórkach ludzkiego organizmu i środowisku pozakomórkowym, ich dostarczanie z zewnątrz jest przez organizm dobrze tolerowane.

Polinukleotydy zatem, poprzez nawilżanie tkanko­we. poprawiają jędrność i elastyczność skóry, zaś sprzyjając aktywności metabolicznej komó­rek macierzystych, pozwalają na zachowanie w fizjologicznych stężeniach poszczególnych au­togennych składników skóry.

Mogą one też pełnić funkcję „wymiataczy” wolnych rodników.

Preparat jest wskazany głównie w celu zahamowania procesów foto- i chronostarzenia, dla skór cienkich i odwodnionych, jak też do przygotowania skóry przed ekspozycją słonecz­ną. Może być stosowany również jako przygoto­wanie do zabiegów wypełniających w celu polep­szenia i przedłużenia efektu estetycznego. Preparat jest całkowicie wchłanialny i bardzo dobrze tolerowany.

Preparaty i ich zastosowanie :
SKIN R ODBUDOWA SKÓRY

Czym jest SKIN-R ?

SKIN-R to mieszanka substancji aktywnych do restrukturyzacji skóry. Aktywują one fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu typu I, wpływającego na jędrność skóry.

SKIN-R przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry wiotkiej z widocznymi oznakami starzenia.

Kiedy poddać się zabiegowi SKIN-R?

SKIN-R jest zalecany do zabiegów estetycznych na wiotką skórę twarzy i ciała: twarz, szyja, dekolt, pośladki, biodra, ręce.

SKIN-B INNOWACYJNA FORMUŁA
Czym jest SKIN-B ?

SKIN-B to mieszanka substancji aktywnych do biostymulacji skóry. Aktywują one funkcje biologiczne skóry. Dzięki takiemu działaniu poprawia się koloryt skóry, staje się ona bardziej elastyczna, nawilżona i świetlista.

SKIN OX OCHRONA PRZECIW WOLNYM RODNIKOM
Czym jest SKIN-Ox ?

Nowy preparat do regeneracji skóry z dodatkiem antyutleniaczy, kontroluje i spowalnia proces starzenia się skóry.

Skład Skin Ox rózni się od pozostałych produktów z tej serii dodatkiem ANTYOKSYDANTÓW między innymi witaminy C i glutationu.

Kiedy poddać się zabiegowi Skin Ox:

Rewitalizacja całej skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni, skóra z widocznymi oznakami starzenia i fotostarzenia oraz z tendecją do starzenia się w przyspieszonym tempie.

SKIN C SYSTEM CHOLINERGICZNY NASKÓRKA
Kiedy poddać się zabiegowi Skin C:

Rewitalizacja całej skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni, poprawa skóry uszkodzonej nadmiernie w obrębie naskórka (cienki naskórek, zbyt intensywne opalanie, po innych zabiegach lub kuracjach kosmetycznych lub medycznych).

NEWEST POLINUKLEOTYDY I KWAS HIALURONOWY- dwie najskuteczniejsze naturalne substancje po raz pierwszy połączone w jednej formule.
Innowacyjna synergia- kompletny zabieg biorewitalizujący

Widoczne rezultaty:

Natychmiastowa poprawa nawilżenia skóry
Przedłużona w czasie poprawa napięcia i elastyczności skóry
Poprawa świetlistości i wyglądu skóry
Zmniejszenie i spowolnienie procesu pojawiania się zmarszczek
Zmniejszenie i redukcja wiotkości skóry
Poprzez:

Znaczący wzrost ilości aktywnych fibroblastów
Znaczący wzrost ilości zmagazynowanych protein (kolagen, elastyna)
Znaczący wzrost nawilżenia skóry
PLINEST -REWITALIZACJA

Intensywna stymulacja polinukleotydami, jednoczesna stymulacja struktur skóry i poprawa nawilżenia.

Kiedy poddać się zabiegowi PLINEST ?

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu PLINEST są:

delikatne i średnio-zaawansowane starzenie i fotostarzenie
delikatna i odwodniona skóra
uzupełnienie programu odmładzania
przygotowanie skóry do ekspozycji na słońce
przed zabiegami wypełniającymi (np. Juvederm, Dethail) w celu przedłużenia utrzymywania się ich efektu estetycznego
Jak działa PLINEST ?

PLINEST posiada zdolność naturalnego przyłączania ogromnych ilości cząsteczek wody, które zostają następnie uporządkowane w elastyczną strukturę. Podczas iniekcji, skóra zostaje nawilżona, polepsza się jej konsystencja i elastyczność.

Cykl zabiegów preparatem PLINEST pozwala na odzyskanie jędrności, elastyczności skóry, staje się ona napięta i rozświetlona.

Podczas systematycznego i długotrwałego nawilżania, w skórze powstają odpowiednie warunki do skutecznej regeneracji i fizjologicznej rewitalizacji fibroblastów, skóra jest wówczas lepiej przygotowana do takich zabiegów jak peeling chemiczny, mini lifting, lifting.

PLINEST FAST OCHRONA MłODEJ SKÓRY
Plinest Fast to polinukleotydy w stężeniu idealnym do profilaktycznych zabiegów na młodej skórze oraz do podtrzymywania wcześniej uzyskanych efektów innych zabiegów.

Kiedy stosować Plinest Fast?

Plinest Fast służy głównie do zabiegów profilaktycznych i ochronnych dla skóry cienkiej i delikatnej, dla pacjentów z młodą skórą, która zdradza właśnie pierwsze oznaki starzenia, ale również na skórę z bliznami i rozstępami.

Może być podany jako jednorazowy zabieg dający natychmiastowy dzienny efekt, polepszający jędrność, elastyczność i napięcie skóry w celach czysto estetycznych jak i funkcjonalnych (np. jako przygotowanie do ważnego spotkania, uroczystości czy innej okazji).
Może być również podany w cyklu zabiegowym mającym na celu biorewitalizację i odmłodzenie skóry z widocznymi efektami starzenia, na obszarach z silnym zwłóknieniem jak rozstępy, blizny i inne obszary podlegające ciągłym urazom (np. obszar jarzmowy i łuki brwiowe u bokserów).

Jakie efekty można uzyskać po zastosowaniu Plinest Fast?

zwiększenie jędrności, napięcia i elastyczności skóry (biorewitalizacja)
sprzyja odzyskaniu estetyki i funkcjonalności obszarów z przerostami składnika włóknistego (rozstępy, blizny obszarów dystroficznych lub regularnie uszkadzanych)
IALEST – SUPER NAWILŻANIE
Dzięki swojej wrodzonej zdolności nawilżania Ialest® pozwala na bardzo wyraźną poprawę trofizmu, utkania skóry, co w efekcie nadaje jej jędrności i elastyczności.

Dostarczanie zawartego w preparacie kwasu hialuronowego zapewnia głębokie nawilżenie w skórze właściwej, poprawiając jej jędrność i napiętość.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.