Mówimy STOP paradontozie!

Paradontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego poprzez drobnoustroje chorobotwórcze w jamie ustnej, takie jak płytka i kamień nazębny. Pierwsze oznaki zapalenia przyzębia są często niezauważalne lub bagatelizowane przez pacjenta. Paradontoza na początku objawia się zaczerwienieniem i obrzękiem dziąseł, krwawieniem samoistnym  i podczas szczotkowania, nitkowania oraz odsłanianiem się szyjek zębowych, czemu towarzyszy nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy lub napoje. Nieleczona paradontoza prowadzi do rozchwiania zębów, a w następstwie do ich utraty. W naszym Centrum stosujemy liczne zabiegi w celu zahamowania rozwoju paradontozy z równoczesnym leczeniem jej skutków poprzez zastosowanie zabiegu Regeneris.

Regeneris to osocze bogatopłytkowe uzyskane z krwi pacjenta zawierające, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które po wprowadzeniu w brodawki i kieszenie dziąsłowe pacjenta pobudza tkanki przyzębia do odnowy i regeneracji.  Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii, ortopedii i stomatologii. Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i całkowicie bezbolesny. Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji tkanek, a przy tym jest absolutnie naturalny i biokompatybilny z organizmem człowieka, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Szczegółowych informacji na temat leczenia paradontozy mogą Państwo uzyskać dzwoniąc do naszych klinik, tel.: 81 307 62 62, 81 473 71 71, 81 71 888 00.

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.