Profesjonalne Oczyszczanie Zębów (POZ)

W klinikach Aldent profesjonalne oczyszczanie zębów (POZ) wykonujemy w ciągu jednego spotkania z pacjentem. Zabieg ten trwa około 20-30 min.

Skuteczny zabieg POZ składa się z kilku następujących po sobie etapów leczenia: skaling, piaskowanie, polerowanie, lakierowanie, higienizacja. Dzięki temu zabieg oczyszczania będzie skuteczny i przyniesie oczekiwane efekty.

Skaling- zabieg polegający na eliminacji kamienia nazębnego (twardych złogów nazębnych) za pomocą końcówki wytwarzającej drgania ultradźwiękowe. Dzięki takiemu działaniu złogi kamienia nazębnego są rozbijane i odpadają od powierzchni zębów. Twarde osady są w rzeczywistości zmineralizowaną płytką nazębną powstałą z koloni bakteri i węglowodanów. Usuwanie złogów naddziąsłowych powinno być częścią każdej profesjonalnej procedury oczyszczania zębów. W CSK Aldent stosujemy technologia EMS Piezon, która zapewnia skrócenie czasu tej procedury, zapewnia większy komfort pacjenta i jest tańsza niż wykonywana w inny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na kontrolę ruchu końcówek Piezon w przód i w tył, dentysta może przeprowadzić zabieg delikatnie, a jednocześnie efektywnie.

Bardzo ważne jest, aby stosować precyzyjne techniki pracy, aby wykorzystać wszystkie korzyści płynące ze stosowania tej technologii.W porównaniu z procedurami prowadzonymi przy użyciu narzędzi ręcznych, urządzenia i końcówki do skalingu Piezon nie tylko oszczędzają czas i są bardziej przyjemne dla pacjenta, ale także powodują mniejsze zmęczenie operatora.

-Piaskowanie- usuwanie osadów nazębnych powstających z kawy, herbaty, dymu tytoniowego lub jedzenia. W klinikach Aldent piaskowanie wykonujemy specjalistycznymi piaskarkami profilaktycznymi, które wyrzucają pod ciśnieniem drobiny specjalnego proszku zmieszanego z wodą usuwając w ten sposób osady z powierzchni zębów.
Nasze piaskarki są urządzeniami charakteryzującymi się wysoką wydajnością i efektywnością w usuwaniu osadów i płytki nazębnej.

-Polerowanie- po skalingu i piaskowaniu zawsze należy wypolerować wszystkie powierzchnie zębów. Stosujemy w tym celu specjalne końcówki profilaktyczne z wykorzystaniem dentystycznych past polerskich i gumek o różnej twardości. Polerowanie ma na celu wygładzenie powierzchni zębów po skalingu i piaskowaniu oraz usunięcie ewentualnych miejsc retencyjnych powodujących powstawanie nowych złogów. Po zabiegu zęby stają się bielsze, bardziej gładkie i lśniące.

-Lakierowanie- jest końcowym etap profesjonalnego oczyszczania zębów. W klinikach Aldent lakierowanie wykonujemy z użyciem specjalnych pianek i żeli w celu zabezpieczenia wszystkich oczyszczonych powierzchni zębowych przed nadwrażliwością pozabiegową.

-Higienizacja- po zabiegu informujemy pacjenta co zrobić, aby nie powstawały kolejne złogi nazębne, doradzamy na temat technik mycia zębów, częstości wymiany szczoteczek do zębów itp. Pomagamy doborze odpowiednich produktów pomocniczych w higenie jamy ustnej tj. pasty, płyny i nici zębowe.

Aby zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów (POZ) spełniał oczekiwania naszych pacjentów musi składać się z następujących po sobie w/w procedur stomatologicznych.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.