Sinuslift-podniesienie zatoki szczękowej!

        Sinuslift – zabieg podniesienia zatoki wykonywany jest klinikach CSK Aldent w przypadku znacznej atrofii kości w szczęce.

Regeneracja zatoki sinuslift może być wykonana metodą  otwartą lub zamkniętą. Celem wykonania zabiegu jest zwiększenie objętości tkanki kostnej w zatokach szczękowych, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu implantacji w okolicach ze zbyt małą ilością tkanki kostnej.
Zabieg sinuslift wykonywany jest za pomocą biomateriałów oraz innowacyjnej metody z użyciem czynników wzrostu uzyskanych z krwi pacjenta. Zabieg regeneracji kości polegający na wykorzystywaniu własnej krwi pacjenta jest bezpieczną i prostą metodą wpływającą na przebieg gojenia. W wyniku procedury pobrania własnej krwi pacjenta i odwirowania w wirówce w ściśle określonych parametrach otrzymywana jest fibryna bogatopłytkowa (PRF). Membrana fibrynowa jest autogenną matrycą otrzymywaną z koncentratu płytek krwi pacjenta i ma za zadanie stymulować wzrost kości i gojenie tkanek miękkich. Stosowana jest u pacjentów w celu odtwarzania struktur tkankowych w trudnych anatomicznie rejonach jamy ustnej. Jest bogata w leukocyty, białka, które ogrywają znaczącą rolę w procesie angiogenezy. Jest źródłem kolagenu, elastyny, płytkowych czynników wzrostu (warunkujących proces tworzenia i namnażania naczyń oraz stymulowania komórek kostnych). Zaletą tego autologicznego biomateriału jest powolne, ponad 7 dniowe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu komórek co daje najlepsze wyniki gojenia i regeneracji powodując przyspieszone zabliźnianie, zamknięcie rany. Dlatego osocze bogatopłytkowe ma tak ogromne zastosowanie w chirurgii i implantologii szczególnie w procedurach klinicznych wymagających zabiegów augmentacyjnych przy niedoborach tkanek kostnych.
Często duży deficyt tkanek miękkich i twardych jest rezultatem zniszczenia kości przez stany zapalne okołowierzchołkowe, choroby przyzębia-paradontozę, bądź uszkodzenia tkanek podczas ekstrakcji zębów.

Konsekwencje braku zębów tylko na początku są niegroźne, w rzeczywistości jest to szereg następstw takich na przykład jak:
-zanik kości szczęki i żuchwy- nadaje twarzy przedwcześnie starczy wygląd,
-nieatrakcyjny uśmiech,
-brak kontaktu zębów, co prowadzi do zaburzeń w zwarciu i rozdrabnianiu pokarmów,
-pochylanie się zębów sąsiednich, które chcą zamknąć szparę po utraconym zębie,
-wykorzenianie się zębów przeciwstawnych, które dążą do kontaktu z utraconym zębem,
-szybsze zużywanie się zębów przednich,
-zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do klinik CSK Aldent w Lublinie:

  • ul. Pana Balcera 6 / 1 A – tel. 81 307 62 62
  • ul. Pana Balcera 6B / 1B – tel. 81 71 888 00
  • ul. Konopnica 85E – tel. 473 71 71
  • Formularz kontaktowy – tutaj

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.