Profesjonalne oczyszczanie zębów – POZ!

Profesjonalne oczyszczanie zębów, tzw. zabieg POZ jest zabiegiem z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Wykonywanie regularnych zabiegów oczyszczania zębów pozwala zachować odpowiednie zdrowie jamy ustnej oraz estetyczny wygląd  zębów bez osadów, przebarwień i złogów kamienia nazębnego. Ponadto profesjonalne oczyszczenie zębów w klinice stomatologicznej jest pierwszym krokiem w przygotowaniu pacjenta do dalszych zabiegów stomatologicznych takich jak implantacja, protetyka, chirurgia, ortodoncja, leczenie próchnicy oraz wybielanie. Wskazaniem do zabiegu jest również zapobieganie i leczenie stanów zapalnych dziąseł, paradontozy co chroni przed utratą zębów.

Profesjonalne oczyszczanie zębów w klinikach CSK Aldent w Lublinie  składa się z czterech procedur:

  • Piaskowanie,
  • Skaling,
  • Polerowanie
  • Lakierowanie

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usunięciu ze wszystkich powierzchni zęba osadów i przebarwień za pomocą urządzenia jakim jest specjalistyczna piaskarka stomatologiczna.  Pod odpowiednim ciśnieniem wyrzucane są drobinki piasku połączone z wodą usuwając osady ze wszystkich powierzchni zębów.

Skaling jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych czyli kamienia nazębnego specjalistycznym skalerem ultradźwiękowym. Za pomocą drgań skaler rozbija złogi kamienia usuwając go z powierzchni naddziąsłowych i poddziąsłowych. Kamień nazębny jest to twardy osad w ciemnym kolorze, który powstaje ze zwapniałej warstwy płytki nazębnej. Ten zmineralizowany osad powstaje najczęściej w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki czyli w okolicy szyjek zębowych i podziąsłowo.

Polerowanie ma na celu wygładzenie oczyszczonych powierzchni zębowych oraz usunięcie ewentualnych miejsc retencyjnych gdzie mogą powstawać nowe złogi. Po zabiegu lakierowania zęby stają się gładkie i lśniące.

Lakierowanie jest ostatnim etapem zabiegu POZ, które stosowane jest w celu remineralizacji oraz zabezpieczenia zębów przed nadwrażliwością.

Zabieg POZ jest całkowicie bezbolesny, trwa ok 20-30 minut i powinien być wykonywany regularnie co 6 miesięcy. Zadbajmy o piękny uśmiech i zdrowie naszej jamy ustnej!

Zapraszamy do klinik CSK Aldent w Lublinie:

  • ul. Pana Balcera 6 / 1 A – tel. 81 307 62 62
  • ul. Pana Balcera 6B / 1B – tel. 81 71 888 00
  • ul. Konopnica 85E – tel. 473 71 71
  • Formularz kontaktowy – tutaj

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.