Protezy oparte na implantach!

Protezy zębowe są stosowane w celu uzupełnienia częściowych lub całkowitych braków zębowych. W Polsce w dalszym ciągu najpopularniejsze są tradycyjne protezy akrylowe, które jednak nie są najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów.  Użytkowanie protez ruchomych sprawia duży dyskomfort, wiąże się z  uczuciem ciała obcego w jamie ustnej, problemami z rozdrabnianiem i żuciem pokarmu, zaburzeniami mowy, z podrażnieniem dziąseł a przede wszystkim z wypadaniem. Protezy mają również negatywny wpływ na stan kości w jamie ustnej, powodując zanik wyrostka kostnego. W klinikach CSK Aldent proponujemy alternatywne rozwiązanie, czyli  protezy oparte na implantach.

Protezy stabilizowane na implantach są szczególnie polecane pacjentom z całkowitym bezzębiem. Aby wykonać protezę na implantach w pierwszym etapie trzeba wprowadzić co najmniej dwa implanty w żuchwie a w szczęce cztery. Następie protezę stabilizuje się za pomocą specjalnych łączników i zatrzasków.

Zaletą protez opartych na implantach jest wysoki komfort ich użytkowania poprzez stabilność w jamie ustnej i naturalny, estetyczny wygląd zębów. Dodatkową zaletą implantów jest zatrzymanie procesu zaniku kości poprzez dostarczanie im bodźców podczas żucia.

Zapraszamy do klinik CSK Aldent w Lublinie:

  1. ul. Pana Balcera 6 lok 1 A – tel. 81 307 62 62
  2.  ul. Konopnica 85 E – tel. 473 71 71
  3. ul. Willowa 1 lok 4 – tel. 81 71 888
  4. Formularz kontaktowy – tutaj

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.