Aparat ortodontyczny samoligaturujący!

W klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent oferujemy leczenie aparatami samoligaturującymi. System zamków samoligaturujących ma wiele zalet, przez co cieszy się ogromną popularnością.

Bardzo istotnym aspektem jest wygląd estetyczny. Niekiedy nie decydujemy się na leczenie ortodontyczne z obawy na odstraszający wygląd zamków. Dlatego kliniki Aldent mają na to rozwiąznie!

Zamki w metodzie samoligaturującej są zdecydowanie mniejszych rozmiarów, niż w klasycznych aparatach stałych, a zatem są mniej widoczne w ustach pacjenta.

W technice samoligaturującej nie stosuje się kolorowych ligatur elastycznych, co też wpływa na mniejszą widoczność zamków. Łuki utrzymywane są dzięki specjalnym klapkom wbudowanym w zamki. Pozwala to na zminimalizowanie tarcia, które w metodzie tradycyjnej jest efektem ubocznym, powstającym przy przesunięciu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. W  tej metodzie leczenia można generować mniejsze siły, a co za tym idzie ograniczyć w znacznym stopniu objawy bólowe i dyskomfort, towarzyszący zwykle leczeniu ortodontycznemu.

Udowodniono klinicznie, że podczas leczenia systemem samoligaturującym odkładanie się płytki bakteryjnej, powodującej próchnicę i zapalenie dziąseł, jest o 40 % mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi z zastosowaniem ligatur elastycznych. Metoda samoligaturująca sprzyja utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.

Wizyty kontrolne odbywają się rzadziej, bo co 8 tygodni.

Oferujemy Państwu zarówno aparaty samoligaturujące klasyczne metalowe jak i estetyczne, które są mniej widoczne na płytce zębowej, co daje Państwu większy komfort leczenia ortodontycznego.

Zapraszamy na konsultacje do naszych klinik. Na wizycie mogą Państwo zapoznać się z wyglądem zamków metalowych i estetycznych.

 

Zapraszamy do klinik CSK Aldent na terenie Lublina:

  • ul. Pana Balcera 6 / 1 A – tel. 81 307 62 62
  • ul. Pana Balcera 6B / 1B – tel. 81 71 888 00
  • ul. Konopnica 85E – tel. 473 71 71
  • Formularz kontaktowy – tutaj

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.