Most porcelanowy!

W zależności od stopnia utraty zębów naszym Pacjentom proponujemy odpowiedni rodzaj uzupełnienia protetycznego. Odtworzony może zostać nie tylko pojedynczy ząb, ale także szereg zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia, a każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia.

Wśród metod odbudowy zębów możemy wyróżnić mosty porcelanowe, które zaliczamy do stałych uzupełnień protetycznych. Most porcelanowy zbudowany jest z połączonych ze sobą koron. Jego celem jest uzupełnienie luki powstałej w  wyniku usunięcia zęba. Zęby przeznaczone pod most szlifuje się i określa się mianem filarów. Brakujące zęby, między oszlifowanymi  uzupełnia się za pomocą przęsła. Aby wykonać most porcelanowy konieczna jest odpowiedni ilość zębów, które mogą być oszlifowane. Muszą być zdrowe i dobrze umocowane w zębodole (brak ruchomości zębów).

Mosty porcelanowe oprócz uzupełniania braków zębowych maja też inne zalety, takie jak:

  • względy estetyczne;
  • odzyskanie prawidłowego zgryzu;
  • uniknięcie przemieszczania się zębów sąsiednich w przypadku luk w uzębieniu;
  • uniknięcia zaniku kości;
  • uwypuklenie zapadniętych  policzków po utracie zębów bocznych.

Etapy leczenia protetycznego w klinikach CSK Aldent:

WIYZTA I.

Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie protetyczne. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Zdiagnozowanie czy nie ma stanów zapalnych okołowierzchołkowych i czy leczenia kanałowe wykonane są prawidłowe. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia protetycznego wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. Jeśli zęby wymagają dodatkowego leczenia endodontycznego pacjent umawiany jest na leczenie przedprotetyczne w celu przygotowania zębów do odbudowy.

WIZYTA II

W celu wykonania mostu porcelanowego zęby muszą zostać oszlifowane czyli pomniejszone w każdym wymiarze. W naszej klinice zabieg wykonywany jest całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu komputerowym. Po oszlifowaniu zębów wykonujemy specjalistyczne wyciski protetyczne, które wysyłamy do pracowni protetycznej w celu wykonania mostu porcelanowego. Czas trwania wizyty to ok 05.- 2h i uzależniony jest od ilości szlifowanych zębów.  Na pomniejszone zęby wykonywane są korony tymczasowe.

WIZYTA III

Trzecia wizyta jest ostatnią wizytą na której nasz lekarz protetyk mocuje pracę protetyczną. Niekiedy wymagana jest wizyta pośrednia przed oddaniem pracy w celu jej przymiarki. Kolor koron protetycznych dobierany jest komputerowo, dzięki czemu możliwe jest dobranie idealnego, naturalnego odcienia pasującego do pozostałych zębów. Czas wykonania odbudowy protetycznej od momentu pobrania wycisków to ok 1-2 tygodnie. Po zakończeniu procedury oddania koron  nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają wizytę instruktażową jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pacjent po wizycie otrzymuje produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Od momentu oddania pacjentowi pracy protetycznej zalecane są regularne wizyty co 6 miesięcy.

Zapraszamy do klinik CSK Aldent na terenie Lublina:

  • ul. Pana Balcera 6 lok 1 A – tel. 81 307 62 62
  • ul. Konopnica 85 E  – tel. 473 71 71
  • ul. Willowa 1 lok 4 – tel. 81 71 888 00
  • Formularz kontaktowy – tutaj

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.