Dlaczego pracujemy w lupach stomatologicznych?

Jama ustna stanowi niewielką, trudno dostępną przestrzeń, dlatego precyzyjne wykonywanie wszystkich zabiegów stomatologicznych wymaga użycia specjalistycznych urządzeń. W klinikach CSK Aldent wykorzystujemy lupy stomatologiczne, których zakres powiększania danej powierzchni wynosi od 2x do nawet 5x.

Lupy zabiegowe wykorzystywane są w każdej dziedzinie stomatologii. Począwszy od zabiegów profilaktycznych-oczyszczania zębów z osadów, kamienia i  leczenie próchnicy po skomplikowane zabiegi implantologiczno-chirurgiczne i endodontyczne.

Użycie lup zabiegowych pozwala na dokładne oczyszczenie tkanek zęba ze zmian próchnicowych i wykonanie idealnego wypełnienia kompozytowego.  W protetyce podczas osadzania prac protetycznych możliwe jest dokładne sprawdzenie przylegania i szczelności koron protetycznych. W endodoncji zastosowanie lup pozwala na odnalezienie ujść wszystkich kanałów korzeniowych, udrożnienie wąskich kanałów, usunięcie złamanych narzędzi kanałowych, wykrywanie perforacji i ich skuteczne leczenie, wykrywanie pęknięć i złamań korony i korzenia zęba. W stomatologii estetycznej powiększenie powierzchni zęba w lupach pozwala na uzyskanie idealnej przezierności i koloru odbudowywanych zębów.

Uzyskanie dokładnego obrazu pola zabiegowego pozwala na wykonanie zabiegów z idealną precyzją a co za tym idzie odpowiednią trwałość.

Zapraszamy do klinik CSK Aldent na terenie Lublina:

  • ul. Pana Balcera 6 / 1 A – tel. 81 307 62 62
  • ul. Pana Balcera 6B / 1B – tel. 81 71 888 00
  • ul. Konopnica 85E – tel. 473 71 71
  • Formularz kontaktowy – tutaj

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.