Co lubią Twoje zęby?

Drogi pacjencie aby w pełni zadbać o zdrowie Swoich zębów pamiętaj o 5 bardzo ważnych elementach:

I. Po pierwsze -> Powinieneś raz na 6 miesięcy wykonać profesjonalne badanie jamy ustnej u stomatologa tzw. przegląd 😉

II. Po drugie -> Powinieneś raz na 6 miesięcy wykonać zabieg POZ czyli Profesjonalne Oczyszczanie Zębów. Zabieg polega na wykonaniu piaskowania (oczyszczania osadów nazębnych), skalingu (usunięcia kamienia nazębnego), polerowaniu i lakierowaniu wszystkich zębów. W naszych klinikach CSK Aldent w Lublinie wizyta połączona jest z instruktażem higieny jamy ustnej oraz doborem odpowiednich do tego instrumentów przez nasze wykwalifikowane higienistki stomatologiczne.

III. Po trzecie -> Zadbaj o codzienne, prawidłowe oczyszczanie!

Pamiętaj :

szczotkujemy zęby minimum 2 razy dziennie przez 3 minuty, używając odpowiedniej pasty, dobranej przez nasze higienistki w CSK ALDENT;
koniecznie pamiętaj o oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną. Gdybyś nawet mył zęby 10 razy dziennie samą szczoteczką, nie oczyścisz przestrzeni między zębami. Zalegający tam resztki pokarmowe powodują próchnicę. Dlatego powinieneś używać nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych (dostępne są w aptekach) lub irygatora (profesjonalne urządzenie do przepłukiwania jamy ustnej i przestrzeni międzyzębowych wodą lub płynem antyseptycznym).
IV. Po czwarte -> Obserwacja całej jamy ustnej to Twój obowiązek !

Zwracaj uwagę na stan dziąseł, policzków i podniebienia. Błona śluzowa w jamie ustnej i Twoje dziąsła powinny być blado różowe. Jeśli coś niepokojącego zwróci Twoją uwagę – udaj się na badanie do naszych klinik CSK Aldent w Lublinie.

V. Po piąte -> Musisz dbać o to co jesz !

Zbilansowana dieta jest niezbędna dla zdrowia nie tylko Twojej jamy ustnej, ale też całego organizmu. Bogate w witaminy i minerały posiłki dostarczają potrzebne składniki odżywcze aby wzmocnić Twoje zęby. Unikaj cukrów ! To one powodują próchnicę Twoich zębów.

Pamiętaj ! Profilaktyka to klucz do zdrowia Twojej jamy ustnej. Przestrzegaj tych 5 zasad a próchnica nie będzie Ci groźna 😉

Zapraszamy do klinik CSK ALDENT w Lublinie

-> ul. Pana Balcera 6lok1A tel.: 81 307 62 62

-> Konopnica 85E (al. Kraśnicka 145A) tel.: 81 473 71 71

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.