Jak dbać o zęby po zabiegu wybielania? – CSK Aldent

Nie wiesz jak dbać o zęby po zabiegu wybielania? Pacjenci coraz częściej decydują się na poprawę estetyki swoich zębów. Mając to na uwadze w klinikach CSK Aldent w Lublinie oferujemy szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.  Naszym priorytetowym zadaniem jest nadanie lub przywrócenie pięknego, estetycznego i zdrowego uśmiechu. Jedną z metod uzyskania Hollywood Smile jest zabieg wybielania zębów. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na najważniejsze pytania czyli na czym polega zabieg wybielania zębów, jak długo utrzymuje się efekt oraz jak należy zadbać o zęby bezpośrednio po zabiegu?

Jak należy przygotować zęby do zabiegu wybielania?

Mało kto może pochwalić się idealnie białym uśmiechem. Warto zauważyć, że spożywanie dużej ilości czarnej herbaty, kawy, czerwonego wina, spożywania kwaśnych owoców i soków owocowych, czy palenia papierosów, sprzyja osadom i przebarwieniom. Odkładająca się płytka nazębna nadaje naszemu uśmiechowi żółtawy odcień. Twardniejąc, tworzy kamień nazębny, który jest niemożliwy do usunięcia w warunkach domowych. Dlatego wybielanie zębów w naszych klinikach rozpoczyna się od profesjonalnego usunięcia osadów i kamienia nazębnego.

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Ze względu na efektywność zabiegu Naszym pacjentom polecamy wybielanie metodą profesjonalną. Zdecydowanie jest najbardziej skuteczna, długotrwała i gwarantuje maksymalny efekt. Zabieg wykonujemy w klinice pod ścisłą opieką lekarza i higienistki stomatologicznej. Przede wszystkim polega on na zastosowaniu wysokoprocentowego preparatu wybielającego na powierzchnię zębów i aktywowanie go za pomocą profesjonalnej lampy diodowej. Warto zauważyć, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Mając na uwadze komfort pacjentów odbywa się pod Naszą kontrolą. W przeciwieństwie do innych metod wybielania, dziąsła pacjenta odpowiednio zabezpieczamy przed dostaniem się na nie żelu wybielającego. Czas trwania zabiegu to ok 30-40 minut a efekty widoczne są natychmiastowo. Po wykonanym zabiegu zęby lakierujemy w celu zabezpieczenia ich przed nadwrażliwością.

Jak należy zadbać o zęby po zabiegu wybielania?

Po zabiegu wybielania zębów, aby maksymalnie utrwalić efekt zabiegu zalecamy przestrzeganie tzw. „białej diety”. Polega ona na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów przez 7 dni. Do 2 godzin po wybielaniu – nie można nic jeść. Dozwolone jest picie wyłącznie wody mineralnej.

Przede wszystkim nie można spożywać:

  • produktów kolorowych i koloryzujących jak np.: czekolady, buraczków, ciemnych sosów, zup (wszystkich), wędlin, pasztetów, serów żółtych i topionych, warzyw surowych i gotowanych, owoców ( z wyjątkiem bananów), przypraw – curry, papryka, cynamon,
    kurkuma;
  • kawy, herbaty, soków, coca coli, czerwonego wina, piwa ciemnego i jasnego, kolorowych alkoholi.
  • nie należy używać płynów do płukania jamy ustnej.

Co można spożywać:

  • ryż, kasza jaglana, jęczmienna, białe sosy, makaron, ziemniaki, jajka gotowane bez żółtek, kurczak gotowany, ryby (gotowane), jogurty naturalne, białe sery, produkty mleczne (białe), pieczywo białe, płatki śniadaniowe kukurydziane, banany, wodę.
  • należy używać tylko białej pasty do zębów

Jak długo utrzymuje się efekt wybielonych zębów?

Najnowocześniejsze technologie stosowane w klinikach CSK Aldent w Lublinie  zmienią wizerunek Twoich zębów na zawsze.

Dbając o prawidłową higienę jamy ustnej i stosując odpowiednie preparaty zalecone przez nasze higienistki, wybielone zęby pozostają białe i nie wrócą do swojego koloru sprzed zabiegu.

Profesjonalne wybielanie zębów pod naszą opieką daje większą gwarancję efektu. Bezsprzecznie zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej. W rezultacie w krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze.  Reasumując zapewniamy bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wybielanie poprzedzamy diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym ich przygotowaniem.

Na naszych profilach  społecznościowych Facebook Instagram, codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów oraz porady. Zapraszamy do ich obserwowania.

zęby po zabiegu wybielania zęby po zabiegu wybielania

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.