Cyfrowa protetyka w CSK Aldent

Cyfrowa protetyka.

Protetyka jest sztuką medyczną poświęconą odbudowie uszkodzonych zębów lub odtworzeniu braków zębowych, a co za tym idzie sztuką przywrócenia poprawnego i estetycznego wyglądu oraz prawidłowego zgryzu. Celem i ambicją naszych lekarzy jest harmonijne odtwarzanie braków zębowych oraz uświadamianie pacjentom znaczenia posiadania pięknego uśmiechu, za którym idzie sukces, zadowolenie z życia i zdrowia.

W klinikach CSK Aldent stawiamy na najnowsze światowe technologie. Dlatego już jakiś czas temu wyposażyliśmy nasze kliniki w najnowocześniejsze skanery wewnątrzustne.

Skaner wewnątrzustny pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty i wynosi pobieranie wycisków cyfrowych na najwyższy poziom.

Zalety wycisków cyfrowych.

  • Wyjątkowa precyzja

Skanery  na których pracujemy są jednymi z najdokładniejszych urządzeń na świecie. Skanują z dokładnością nawet do 20 mikronów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy skan zostanie odwzorowany w 100-procentach, czyli dokładnie tak jak chcemy. Innowacyjny system Smart Pixel Sensor przetwarza ponad milion punktów 3D na sekundę, umożliwiając tworzenie realistycznych obrazów o wysokiej precyzji. Technologia dynamicznej głębi skanowania pozwala osiągnąć doskonałą ostrość obrazu. Skaner wyposażony jest w touchpad i szerokokątny ekran dotykowy 16:9, co umożliwia wyjątkowo intuicyjną i ergonomiczną pracę. Dzięki temu nasi pacjenci mogą cieszyć się precyzyjnie wykonanymi odbudowami protetycznymi na długie lata.

  • Szybkość  i komfort

Proces skanowania jest szybki i bardzo komfortowy – szczególnie dla naszych pacjentów. Przebieg skanowania jest znacznie sprawniejszy w porównaniu do standardowych wycisków silikonowych. i zdecydowanie mniej uciążliwy dla pacjenta.

  • Oszczędność czasu

Wycisk cyfrowy wysyłamy elektronicznie. Od momentu jego pobrania w ciągu kilku minut trafia do pracowni. Dzięki temu laboratorium protetyczne może od razu przystąpić do pracy. Zyskujemy czas na przesyłanie standardowych wycisków

Czym jest korona protetyczna?

Korona protetyczna jest uzupełnieniem, pozwalającym odbudować zniszczone zęby. Ma zastosowanie, gdy korony zęba nie da się odtworzyć tradycyjnymi materiałami kompozytowymi. W uproszczeniu można opisać ją jako precyzyjną czapkę zakładaną na ząb w celu jego wzmocnienia. Aby wykonać koronę protetyczną należy oszlifować ząb, tzn. pomniejszyć go we wszystkich wymiarach.

Czy szlifowanie jest bolesne?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W naszym Centrum wykorzystujemy komputerowe urządzenie Quick Sleeper, przy pomocy, którego lekarz podaje pacjentowi bezbolesne znieczulenie bez użycia strzykawki. Ilość środka znieczulającego jest dozowana elektronicznie, dzięki temu metoda ta jest bezbolesna, bezpieczna i skuteczna.

Jakie są etapy wykonania koron protetycznych?

Na pierwszej wizycie w naszym Centrum przeprowadzamy wywiad medyczny z pacjentem oraz badamy stan jamy ustnej planując równocześnie leczenie protetyczne. Na wizycie konieczne jest wykonanie badania radiologicznego – Pantomogramu i zdjęć RTG. Wykonanie odpowiednich zdjęć pozwala sprawdzić stan wszystkich zębów w jamie ustnej. Diagnozujemy czy nie ma stanów zapalnych okołowierzchołkowych i czy leczenia kanałowe  są prawidłowe. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia protetycznego wykonujemy zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów. Jeśli zęby wymagają dodatkowego leczenia endodontycznego umawiamy pacjenta na leczenie przedprotetyczne w celu przygotowania zębów do odbudowy.

W celu wykonania korony porcelanowej ząb musi zostać oszlifowany czyli pomniejszony w każdym wymiarze. W naszej klinice zabieg wykonujemy całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu komputerowym. Po oszlifowaniu zęba wykonujemy specjalistyczny skan cyfrowy, który natychmiastowo przesyłamy do pracowni protetycznej w celu wykonania korony lub mostu porcelanowego. Czas trwania wizyty to ok 05.- 2h i uzależniony jest od ilości szlifowanych zębów.

Trzecia wizyta jest ostatnią wizytą na której nasz lekarz protetyk mocuje pracę protetyczną. Niekiedy wymagana jest wizyta pośrednia przed oddaniem pracy w celu jej przymiarki. Kolor koron protetycznych dobieramy komputerowo, dzięki czemu możliwe jest dobranie idealnego, naturalnego odcienia pasującego do pozostałych zębów. Czas wykonania odbudowy protetycznej od momentu pobrania wycisków to ok 1 tygodnia. Po zakończeniu procedury oddania koron nasze higienistki stomatologiczne przeprowadzają wizytę instruktażową jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pacjent po wizycie otrzymuje produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Od momentu oddania pacjentowi pracy protetycznej zalecamy regularne wizyty co 6 miesięcy.

Czy zanim zostanie wykonana korona protetyczna pacjent będzie musiał chodzić z oszlifowanym zębem?

Na pomniejszone zęby, na czas oczekiwania wykonujemy korony tymczasowe. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu z powodu oszlifowanych zębów.

cyfrowa protetyka cyfrowa protetyka

 

Na naszych profilach  społecznościowych Facebook i Instagram, codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów oraz porady i instruktaże. Zapraszamy do ich obserwowania.

 

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.