Czym są rewolucyjne implanty zygomatyczne?

Implanty zygomatyczne

Masz problem z niekomfortową protezą zębową?  Może warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

W dalszym ciągu większość pacjentów z całkowitymi brakami zębowymi boryka się z  uzupełnieniami protetycznymi jakimi są protezy akrylowe. Użytkowanie protez zębowych  jest niekomfortowe, utrudnia codzienne funkcjonowanie i niestety wymusza całkowitą zmianę trybu życia. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą diety. W rzeczywistości powstaje problem z odgryzaniem i miażdżeniem pokarmów. Tradycyjnie protezy zębowe są w stanie przywrócić jedynie ok 30-50 % siły żucia. Dlatego pacjenci użytkujący wyjmowane protezy  zmuszeni są jeść miękkie, rozdrobnione i przetworzone pokarmy. Kolejną wadą protez jest ograniczone i zaburzone odczucie smaku. Zwłaszcza w przypadku protez górnych, zakrywających podniebienie, gdzie również znajdują się kubki smakowe.  Proteza wtedy staje się luźna, nie trzyma się wyrostka i wypada podczas jedzenia i mówienia.

Mamy dla Ciebie rewolucyjne rozwiązanie.

Często u pacjentów zanik kości jest tak znaczący, że nie ma możliwości wprowadzenia implantów standardowych. Dlatego, kliniki CSK Aldent w Lublinie wychodzą na przeciw oczekiwaniom pacjentów i proponujemy alternatywne metody leczenia. Jako nieliczna klinika w Polsce, specjalizujemy się we wprowadzaniu implantów zygomatycznych. U nas każdy pacjent otrzymuje szansę na estetyczny uśmiech z zachowaniem pełnego komfortu i funkcjonalności.

Czym są implanty zygomatyczne?

Implanty zygomatyczne to najnowsze i rewolucyjne rozwiązanie w świecie stomatologii. Implanty zygomatyczne opracował szwedzki profesor Per-Ingvar Branemark. Ów twórca leczenia implantologicznego odkrył, że kość jarzmowa ma odpowiednią strukturę i objętość pozwalającą na osteointegrację implantów.  Dał szansę wielu pacjentom na komfortową odbudowę utraconych zębów. Ten model implantów dedykujemy głównie bezzębnym  pacjentom, u których niemożliwe jest uzupełnienie braków zębowych tradycyjnymi, krótkimi implantami. Implanty zygomatyczne wprowadzane są w odcinkach bocznych w okolicę kości jarzmowej pacjenta. Ich główną cechą charakterystyczną jest długość, która wynosi aż od 30 do ponad 50 mm. Tak jak standardowe implanty wykonane są w całości z tytanu, który jest całkowicie biozgodny i kompatybilny z naszym organizmem.

W przeciwieństwie do standardowych implantów system śrub zygomatycznych skraca czas leczenia chirurgicznego i ogranicza koszty leczenia.. Nie ma konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych takich jak przeszczep i regeneracja kości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Protetykę na implantach zygomatycznych możemy wykonywać natychmiast po ich wprowadzeniu.

W klinikach CSK Aldent w Lublinie zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych przeprowadza wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy chirurgów implantologów. Tytanowe śruby wprowadzamy są pod kątem 45 stopni do kości jarzmowych pacjenta. Wielopunktowe zakotwiczenie kortykalne oraz gwintowanej konstrukcji wierzchołek implantu zapewniają odpowiednią stabilność uzupełnienia protetycznego. Wystarczą jedynie cztery implanty aby odbudować cały łuk zębowy. Zabieg wszczepienia implantów wykonujemy jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Podsumowując, najważniejsze zalety implantów zygomatycznych to:

  • dedykowane pacjentom, dla których noszenie protez jest nie do zaakceptowania;
  • możliwość wykonania implantów u bezzębnych pacjentów, którym odmówiono zabiegu wszczepienia standardowych pacjentów;
  • odbudowa protetyczna za pomocą uzupełnienia stałego niewyjmowanego;
  • odbudowa protetyczna natychmiast po zabiegu;
  • brak konieczności przeprowadzenia dodatkowych procedur chirurgicznych związanych z regeneracją i przeszczepem kości.

Przeciwwskazania do implantów zygomatycznych

Obecnie nie ma żadnych ograniczeń anatomicznych uniemożliwiających wprowadzenie implantów zygomatycznych.

 

Zapraszamy do śledzenia naszych profili społecznościowych Facebook i Instagram. Codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.