Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – wampirzy lifting

Medycyna estetyczna zajmuje się zapewnieniem wyższej jakości życia poprzez odświeżenie i odmłodzenie naszego wyglądu. Ma zastosowanie wtedy, gdy skóra została dotknięta procesem starzenia i utraciła naturalne napięcie, powodując efekt jej nadmiaru i prowadząc tym do niekorzystnego wyglądu oraz złego samopoczucia. Naszym pacjentom proponujemy rewolucyjne, bardzo skuteczne zabiegi poprawy napięcia i jędrności skóry osoczem bogatopłytkowym.

Czym jest osocze bogatopłytkowe ?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zwana wampirzym liftingiem zyskała popularność wśród hollywoodzkich gwiazd i celebrytów na całym świecie. Osocze bogatopłytkowe (Plate Rich Plasma PRP), zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej własnej krwi, dzięki którym możesz stworzyć swój indywidualny „eliksir młodości”. PRP wykorzystujemy  w celu rewitalizacji i odnowy skóry twarzy szyi i dekoltu, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskujemy z krwi autologicznej. Charakteryzuje się wysoką koncentracją płytek krwi, które są najmniejszymi elementami morfotycznymi krwi. Biorą udział w procesach hemostazy wywierając szczególnie istotny wpływ na proces naprawczy organizmu, regenerację tkanek i gojenie ran. Działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu, bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek;
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych);
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste;
 • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Podawanie osocza w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Jak przebiega pozyskiwanie osocza  bogatopłytkowego?

Zabieg z wykorzystaniem osocza rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta do specjalnych probówek. Następnie probówki zostają odwirowane w wirówce o ściśle określonych parametrach. Uzyskany preparat autologiczny jest materiałem całkowicie sterylnym i bezpiecznym dla pacjenta. Wprowadzamy go metodą mezoterapii, poprzez równomierne nakłuwanie i ostrzykiwanie skóry twarzy, szyi i dekoltu. W związku z tym, iż PRP uzyskujemy jest z własnej krwi pacjenta, wyklucza to jakiekolwiek powikłania. Osocze jest materiałem biokompatybilnym, dlatego nie stwarza zagrożenia w postaci reakcji alergicznej lub nietolerancji.

Wskazania do zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Wskazaniem do zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego stanowi skóra, która wymaga odnowy, rewitalizacji, skóra sucha oraz z przebarwieniami.

Podstawowe wskazania to również poprawa wyglądu takich miejsc jak: policzki, fałdy nosowo-­wargowe, okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki, usta, podbródek, czoło, fałdy na szyi i karku, dekolt, dłonie, łysienie, blizny po trądziku, zmarszczki między brwiami, zmarszczki nasady nosa, bruzdy marionetki, ubytki obrysu żuchwy.

Jakie są zalety wampirzego liftingu?

Efekty, które możemy uzyskać, to:

 • rewitalizacja skóry;
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry;
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry;
 • remodeling włókien kolagenowych;
 • poprawa ukrwienia skóry;
 • wygładzenie zmarszczek i fałd;
 • wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry;
 • przyspieszenie procesów gojenia po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • posocznica;
 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • zakażenie ostre i przewlekłe;
 • nowotwory;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych

Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Przez okres około 12 godzin od zabiegu nie należy nakładać makijażu. Przez co najmniej 7 dni nie należy korzystać z sauny, solarium oraz nie wskazana jest ekspozycja na słońce. Należy przestrzegać zasad ochrony przed promieniowaniem UV.

Podsumowując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane w klinikach Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent są w stanie przywrócić oryginalną wersję nas samych. Są bezpieczne, bezbolesne. Dają wiele możliwości naprawy tego, co tracimy wraz z upływającym wiekiem. Kiedy stajemy się starsi nie oznacza to, że kolejny etap w życiu musi być ponury. Dzięki zabiegom estetycznym możemy dowolnie modelować wygląd skóry i przywracać jej promienną i świeżą naturę.
W Naszych klinikach zaraz po zabiegu zaczynasz czuć się lepiej, poprawia się Twoje samopoczucie, zaczynasz czuć się znowu dobrze we własnej skórze.

Na naszych profilach  społecznościowych Facebook i Instagram, codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów oraz porady. Zapraszamy do ich obserwowania.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.