Cyfrowa protetyka – cyfrowe wyciski

Cyfrowa protetyka – cyfrowe wyciski

Protetyka jest sztuką medyczną poświęconą odbudowie uszkodzonych zębów oraz odtworzeniu braków zębowych. Jest sztuką przywrócenia poprawnego i estetycznego wyglądu oraz prawidłowego zgryzu. Naszym celem i ambicją jest harmonijne odtwarzanie braków zębowych oraz uświadamianie pacjentom znaczenia posiadania pięknego uśmiechu, za którym idzie sukces, zadowolenie z życia i zdrowia.

W klinikach CSK Aldent w Lublinie stawiamy na najnowsze światowe technologie. Dlatego  wyposażamy nasze kliniki w najnowocześniejsze urządzenia. Obecnie do poprawy jakości naszych usług wprowadziliśmy skanery wewnątrzustne.

Do czego służy skaner wewnatrzustny?

Skaner wewnątrzustny służy do rejestrowania i pobierania cyfrowych wycisków. Pozwala osiągać wyjątkowe rezultaty i wynosi pobieranie wycisków cyfrowych na najwyższy poziom. Zbudowany jest z wąskiej głowicy, która wyglądem przypomina  kamerę wewnątrzustną. Wprowadzona do jamy ustnej skanuje każdy ząb przenosząc obraz na monitor urządzenia. Po pełnym skanowaniu jamy ustnej przed zabiegiem oraz po zabiegu szlifowania zębów pliki wysyłane są automatycznie do pracowni protetycznej.

Skaner wewnatrzustny ma nie tylko zastosowanie w protetyce ale również w ortodoncji. Pacjenci często obawiają się procedury jaką jest pobranie wycisków. Niestety nie jest to zabieg przyjemny.

Kiedy pobieramy wyciski?

Cyfrowe wyciski pobieramy w celu wykonania koron i mostów porcelanowych, protez zębowych, oraz w ortodoncji w celu wykonania konkretnych aparatów ortodontycznych. Wyciski pobieramy również podczas wizyty konsultacyjnej w celu zarejestrowania warunków zgryzowych przed rozpoczęciem leczenia.

Na czym polega standardowy wycisk analogowy?

Standardowy wycisk analogowy polega na nałożeniu masy alginatowej lub silikonowej do specjalnej łyżki i wprowadzeniu jej do jamy ustnej  w celu odbicia w niej zębów. W kolejnym etapie na podstawie wycisków wykonuje się odlew gipsowy. Niestety wycisk jest niekomfortowy i często powoduje u pacjentów odruch wymiotny. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż skaner wewnątrzustny nie tylko wpływa na jakość wykonanej pracy protetycznej ale również na komfort pacjenta.

Najważniejsze zalety wycisków cyfrowych.

  • Wyjątkowa precyzja

Skanery  na których pracujemy są jednymi z najdokładniejszych urządzeń na świecie. Skanują z dokładnością nawet do 20 mikronów. Dzięki temu mamy pewność, że każdy skan zostanie odwzorowany w 100-procentach, czyli dokładnie tak jak chcemy. Innowacyjny system Smart Pixel Sensor przetwarza ponad milion punktów 3D na sekundę, umożliwiając tworzenie realistycznych obrazów o wysokiej precyzji. Technologia dynamicznej głębi skanowania pozwala osiągnąć doskonałą ostrość obrazu. Skaner wyposażony jest w touchpad i szerokokątny ekran dotykowy 16:9, co umożliwia wyjątkowo intuicyjną i ergonomiczną pracę. Dzięki temu nasi pacjenci mogą cieszyć się precyzyjnie wykonanymi odbudowami protetycznymi na długie lata.

  • Szybkość  i komfort

Proces skanowania jest szybki i bardzo komfortowy – szczególnie dla naszych pacjentów. Przebieg skanowania jest znacznie sprawniejszy w porównaniu do standardowych wycisków silikonowych. i zdecydowanie mniej uciążliwy dla pacjenta.

  • Oszczędność czasu

Cyfrowe wyciski elektronicznie. Od momentu jego pobrania w ciągu kilku minut trafia do pracowni. Dzięki temu laboratorium protetyczne może od razu przystąpić do pracy. Zyskujemy czas na przesyłanie standardowych wycisków.

Na naszych profilach  społecznościowych Facebook i Instagram, codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów oraz porady i instruktaże. Zapraszamy do ich obserwowania.

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.