Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Znieczulenie komputerowe.

Nie jednemu z nas leczenie u dentysty kojarzy się z  bólem. Nawet podanie środka znieczulającego budzi w nas niepokój i strach. Często też standardowe środki znieczulające nie dają 100% działania. Dlatego w CSK Aldent wychodzimy na przeciw tym obawom i stosujemy systemy znieczuleń komputerowych.

Czym jest znieczulenie komputerowe ?

Do wykonania znieczulenia komputerowego stosujemy dwa specjalistyczne urządzenia jakimi są SleeperOne5 oraz QuickSleeper.

Urządzenia służą do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych.

Jak przebiega proces podania znieczulenia komputerowego?

Proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany przez układ mikroprocesorowy. Oznacza to, że środek znieczulający jest podawany w taki sposób, aby wyeliminować efekt rozpierania płynu znieczulającego, co objawia się bólem. Dodatkowo estetyczny wygląd i efektywne działanie urządzenia pozwalają  wyeliminować stres związany z widokiem klasycznej strzykawki.

Za pomocą jednego urządzenia można wykonać wszystkie rodzaje znieczuleń takie jak: nasiękowe, śródwięzadłowe (znieczulenie PDL), doprzegrodowe typu CIA, przewodowe oraz podniebienne.

Zalety znieczulenia komputerowego

 • Bezbolesne dla pacjenta;
 • Bez odrętwienia i przygryzania wargi;
 • Bez efektów ubocznych;
 • Komputerowa kontrola iniekcji;
 • Maksymalna bezbolesna precyzja podania środka znieczulającego;
 • Stała kontrola oporności tkanek;
 • Automatyczne dostosowanie prędkości do ciśnienia w tkanchach;
 • 4 tryby iniekcji dostosowane do typów znieczuleń;
 • Specjalny tryb do znieczulania dzieci;
 • Mniejsza toksyczność dzięki automatycznej iniekcji;
 • Bezpieczny system zamykania igły;
 • Brak ryzyka pękania ampułek;

Innowacyjność urządzenia QuickSleeper

Oprócz urządzenia SleeperOne do znieczulenia standardowego nasze kliniki CSK Aldent wyposażyliśmy  w innowacyjne urządzenie jakim jest QuickSleeper.

QuickSleeper umożliwia iniekcję dokostną – czyni go to najbardziej zaawansowanym urządzeniem do znieczulania komputerowego.  Urządzeniem tym penetrujemy blaszkę zbitą i uzyskujemy dostęp do kości gąbczastej. Poprzez podanie środka znieczulającego bezpośrednio do kości gąbczastej, otrzymujemy dużo większą skuteczność. Znieczulenie jest bezbolesne i natychmiastowe, bez niepowodzeń. Nie powoduje dyskomfortu jakim jest odrętwienie tkanek miękkich. Przede wszystkim nie m konieczności dodawania kolejnych iniekcji od strony językowej czy podniebiennej. Nie wykazuje skutków ubocznych takich jak podrażnienie ozębnej. Wystarczy jedna iniekcja aby znieczulić aż 6 zębów.

Od ponad 15 lat wyposażmy nasze kliniki w urządzenia nowej generacji tak, aby zapewnić komfort pacjentom podczas leczenia  oraz komfort pracy lekarzom. Stawiamy na nowoczesne technologie i rozwiązania.

Na naszych profilach  społecznościowych Facebook i Instagram, codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów oraz porady i instruktaże. Zapraszamy do ich obserwowania.

Sprawdź dlaczego warto nam zaufać.

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.