Leczenie kanałowe – procedura, która ratuje zęby

leczenie kanałowe procedura

Leczenie kanałowe: Procedura, która ratuje zęby

Wizyta u dentysty ze słowem „leczenie kanałowe” jest przerażająca dla wielu z nas, ale ta procedura jest niezwykle skutecznym i ważnym zabiegiem. Dzięki leczeniu endodontycznemu w CSK Aldent w Lublinie ratujemy zęby, które inaczej byłyby stracone. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest leczenie kanałowe, jak przebiega i dlaczego jest tak istotne w dziedzinie stomatologii.

Czym jest leczenie kanałowe?

Przede wszystkim leczenie kanałowe, znane również jako endodoncja, jest zabiegiem medycznym, który ma na celu usunięcie zainfekowanej lub martwej tkanki z wnętrza zęba. Wnętrze zęba, zwane miazgą, zawiera naczynia krwionośne, nerwy i tkankę łączną. Gdy miazga staje się zainfekowana przez bakterie, zakażenie to może prowadzić do bólu, obrzęku i poważnych problemów z zębem.

Dlaczego leczenie kanałowe jest potrzebne?

Istnieje kilka sytuacji, w których leczenie kanałowe jest konieczne:

Próchnica: Gdy próchnica sięga zbyt głębokodsxc i dotyka miazgę, może dojść do infekcji.

Uszkodzenie mechaniczne: Zęby mogą być uszkadzane przez urazy, złamania lub próby naprawy, które narażają miazgę na bakterie.

Zapalenie miazgi: Infekcje zębów mogą prowadzić do zapalenia miazgi, co powoduje ból i obrzęk.

Procedura leczenia kanałowego

Warto zwrócić uwagę, że leczenie kanałowe jest wieloetapowym procesem, które przeprowadza lekarz stomatolog:

Diagnoza: Stomatolog najpierw dokładnie ocenia stan zęba, często korzystając z promieni rentgenowskich, aby zlokalizować infekcję. Najlepszym badaniem diagnostycznym jest szczegółowa Tomografia CBCT.

Znieczulenie: Następnie używa znieczulenia miejscowego, aby znieczulić obszar wokół zęba, co zapewnia bezbolesność procedury.

Otwarcie zęba: Otwiera zęba, aby uzyskać dostęp do miazgi.

Usuwanie miazgi: Usuwa zainfekowaną lub martwą miazgę przy użyciu specjalnych narzędzi.

Czyszczenie i dezynfekcja kanałów: Czyści, dezynfekuje i przygotowuje kanały zębowe do wypełnienia.

Wypełnianie kanałów: Po oczyszczeniu kanałów zęba, lekarz stomatolog wypełnia je specjalnym materiałem, który ma za zadanie zabezpieczyć ząb przed przyszłymi infekcjami.

Odbudowa zęba: Często ząb wymaga odbudowy, na przykład za pomocą wkładów z włokna szklanego i korony, aby przywrócić jego pełną funkcję i wygląd.

Dlaczego leczenie kanałowe jest ważne?

Leczenie kanałowe w CSK Aldent w Lublinie jest ważne z kilku powodów:

– Ratujemy ząb przed utratą.

– Eliminujemy ból i dyskomfort związany z zakażeniem miazgi.

– Zapobiegamy rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części jamy ustnej.

– Umożliwiamy pacjentowi zachowanie naturalnego zęba.

Leczenie kanałowe jest skutecznym i niezbędnym zabiegiem.  Jeśli doświadczasz bólu związanego z zębem lub masz obawy dotyczące infekcji miazgi, nie wahaj się skonsultować z dentystą. Dzięki leczeniu kanałowemu możesz cieszyć się zdrowym i funkcjonalnym uśmiechem przez wiele lat.

Zapraszamy do naszych klinik CSK Aldent w Lublinie gdzie dysponujemy wykwalifikowanym personelem, który otoczy Cię szczególną opieką -> Rejestracja ONLINE

lub przez formularz kontaktowy -> tutaj

Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych Facebook i Instagram. Codziennie pojawiają się nowe metamorfozy pięknych uśmiechów!

Leczenie kanałowe - procedura

 

Chcesz umówić się na wizytę?

Zapisz się już dziś! Możesz to zrobić za pomocą formularza lub telefonicznie.